banner9

Bergamalı Voleybolcuya Vefa Örneği

İzmir’in Bergama İlçesi’ndeki kapalı spor salonuna, kalp krizi nedeniyle yaşamını kaybeden Bergamalı milli voleybolcu Erdal Önder’in adı verilecek.

Bergamalı Voleybolcuya Vefa Örneği
 
Türk voleybolunun en önemli isimlerinden olan, defalarca milli takım forması giyen ve 8 Ocak Cuma günü kalp krizi nedeniyle yaşamını kaybeden Bergamalı milli voleybolcu Erdal Önder’in adı Bergama’da yaşatılacak. Erdal Önder’in adının Bergama Belediyesi Kapalı Spor Salonu’na verilmesi, Belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.
 
Öneriyi oylamaya sunan CHP’li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Erdal Önder 30 yılı aşkın süre içerisinde başta Galatasaray olmak üzere birçok takımda oyunculuk, koçluk, antrenörlük yapmış, Türkiye Erkek Milli Voleybol Takımı’nda 200 kereden fazla görev almış, 100 kez kaptanlık tecrübesi bulunan değerli biridir. Türk futbolu için Lefter neyse Türk voleybolu için Önder odur" dedi.
 
ERDAL ÖNDER KİMDİR?
 
Erdal Önder, Türkiye Erkek Milli Voleybol Takımı ile toplam 217 kez milli maç ve 100 kez kaptanlık yaptı. Türkiye Bayan Voleybol Milli Takım Teknik Direktörlüğü ve Koçluk görevlerinde bulundu. Başta Galatasaray olmak üzere birçok kulüpte oyunculuk, koçluk ve menajerlik alanlarında hizmet verdi. Türk voleybolunun gelişmesine büyük katkısı bulunan Erdal Önder, 11 yıl Türkiye’de En İyi Oyuncu, 1 yıl Batı Avrupa’da En iyi Oyuncu unvanlarını kazandı. Ayrıca 15 yıl milli takımda sürekli olarak müsabakalara çıktı.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER