'Bergama Serbest Lojistik Ticaret Merkezi Olabilir'

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile yapılan görüşme sonucunda Serbest Lojistik Ticaret Merkezleri projesinin hayata geçirildiğinde bu merkezlerden birinin de Bergama’ya yapılabileceğini söyledi.

'Bergama Serbest Lojistik Ticaret Merkezi Olabilir'
 
Kerem Ali Sürekli Bergama Ticaret Odası yönetimi ile beraber Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’yi ziyaret etti. Bergama Ticaret Odası Heyetine AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve AK Parti Bergama İlçe Başkanı Mustafa Durmaz eşlik ederken, Bergama Ticaret Odası heyetinde Meclis Başkanı Erol Işıldak, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Bergama’nın ticaret açısından daha etkin bir konuma gelmesi adına, projelerini paylaşmak için İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ile yapmış oldukları istişareler sonucu, Gümrük ve Ticaret Bakanına ziyarette bulunan Bergama Ticaret Odası heyeti, görüşmeden oldukça memnun kaldı.
 
Sürekli Bergama’yı ticaret anlamda da çok daha güçlü getirmek için çalıştıklarını ifade ederek, “Bergama’nın daha çok gelişmesi için çalışıyoruz. Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi ile Bergama’nın ticari olarak çok daha gelişmesi adına neler yapılabileceğinin masaya yatırdık" dedi.
 
Önemli bir proje olan Serbest lojistik ticaret merkezleri üzerinde çalıştıklarını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, bu projede uluslararası anlamda serbest olarak mal alınıp satılabilen ve depoların yer aldığı merkezler olduğunu belirterek, bu merkezlerin Dubai, Singapur, Rotterdam ve Hollanda örneklerine benzer yerler olacağı bilgisini verdi. Bakan Tüfenkçi’nin, Serbest Lojistik Ticaret Merkezleri projesinin hayata geçirildiğinde bu merkezlerden birinin de Bergama’ya yapılabileceği açıkladı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER