banner51

Benzetmeler Törene Damga Vurdu!

Cumhuriyet Halk partisi İzmir il örgütü fuar içinde bulunan İzmir sanat merkezinin bahçesinde geniş katılımlı bir törenle bayramlaştı. Törende her zaman olduğu gibi ilk sözü CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin aldı. Engin, il özel idare malları ve işsizlik konusunu konuşmasının ana gündemine aldı. İzmir büyükşehir belediyesi başkanvekili Doktor Sırrı Aydoğan ise pilli tavşan benzetmesi ile törene damga vurdu.

İzmir’in işsizlikte birinci sırada olduğunu anlatan Engin, bunun sebebinin hükümet olduğunu söyledi. Engin, “İzmir’deki işsizliğin nedeni İzmirlilerin tembel olduğundan, kentin sanayi ve ticaret merkezi olmamasından değil. Özellikle teşvik politikası nedeniyle sorunlar yaşanıyor. AKP hükümeti İzmir’i gözden çıkartırken Manisa, Uşak ve Kütahya’ya teşvik imkanları sunulmuştur. İzmir’i neden cezalandırıyorsunuz? Kentimiz turizm, üniversite kentidir. Eğitim, sanayi ve tarım altyapısı olan bir yerde bu kadar işsizlik olur mu? Partimize günde yüzlerce işsiz geliyor. Bu bayramda böyle bir şey konuşulur mu konuşulur. Evlerimizde bayram yapamıyoruz. İşsizlikten insanlar rahatsız oluyor. Hiç değilse sanayi merkezleri dolana kadar teşvik eşitlensin” diye konuştu.
 
İktidara İnanmalıyız 
 
Engin konuşmasında partililere de mesaj verdi. Engin, herkesin iktidara inanması gerektiğini ifade ederken, “Türk milleti AKP’den de Tayyip Erdoğan’dan da büyüktür. İstediğimiz başarıyı yakalayamadık ama oylarımız artıyor. Sayın genel başkanımızın liderliğinde genel seçimlerde iktidar olacağız. İl başkanı olarak buna inanmazsam buna inanın bir dakika bile burada beklemem. Hepimizin iktidara inanması lazım. Çalışırsak olur” dedi.
 
Benzetmeler damga vurdu
 
Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan da özel idare malları konusuna değindi. Belediyenin mal paylaşım konusunda kenara itildiğini anlatan Aydoğan, “Edep yahu. Ben bunu tabelalara yazıp göndereceğim. Bu yaşıma geldim yeşil alanların satıldığını görmedim. Biz mahkemelerde uğraşıyoruz. İzmir için ölenler bitenler nerede? Bir tanesi bizim malımıza sahip çıktı mı? Birisi de çıkıp ‘ben buna karşı çıkıyorum’ demedi.  İstanbul’a, Ankara’ya yapılan bize yapılmadı. Bu yılgınlığı, miskinliği bize lanse eden birçok dönek var. Kimse unutmasın ki bozulmuş kuşun yuvasının üstüne hiçbir kuş yapmaz. Dönekleri kimse bir yere getirmez, bakan yapmaz. Birileri ‘CHP’nin oyları düşüyor’ diyor. CHP içinde yandaş, yoldaş gibi görünenler de bunu yapıyor.  Politika yapılacak yerler belediyeler değil il ve ilçe başkanlıklarıdır. Bize yapılan saldırıların önüne geçilmelidir. Bu partiye dün kaydolan ile 50 sene olan ben aynıyız. Mademki gelmiş, benimsemiş eşitiz. Ama bu eşitlikte CHP’nin başıbozuk parti olmadığını bilmeliyiz. Bizim ideallerimiz, hayallerimiz var. Partiyi bir arada tutmalıyız. CHP sabah akşam her şeyin konuşulacağı yerler değildir. Yönetimi beğenmediyseniz kongreler var. Biz genel başkanı bile eleştirebiliyoruz” dedi.
 
Aydoğan,  hükümeti de eleştirdi. Aydoğan, “Geçen bayramda “Türkiye’yi köpek dolabına sokmak istiyorlar” demiştim. Dediğimi anladınız. Türkiye savaşa sokulmak isteniyor. Başımıza gelenler belli. Geldiğimiz noktada neredeyse savaşa sokacaklar. Başımızı bir de pilli bir tavşan getirdiler. Tavşan da başbakan oldu” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER