banner51

'Beni Meclise Taşıyacak Olan Sizlersiniz'

CHP İzmir Milletvekili ve vekil adayı Kamil Okyay Sındır, babaocağı Bornova’da sürdürdüğü seçim çalışmalarına hız verdi. Bornova’yı mahalle mahalle gezerek hemşerilerinden CHP iktidarı için destek isteyen Sındır, “CHP’yi iktidara, beni Meclise taşıyacak olan sizlersiniz. Destek verin Meclis’te sesiniz olayım" dedi.

'Beni Meclise Taşıyacak Olan Sizlersiniz'
Esnaf ziyaretlerinde, ev ve kahvehane toplantılarında Bornovalılardan CHP iktidarı için destek isteyen Sındır, Çamdibi’nde düzenlenen bandolu yürüyüşte yüzlerce hemşerileriyle birlikte bayram coşkusunu sokakta yaşadı. Yeşilçam Mahallesi pazar yeri ziyareti ile çalışmalarına devam eden Sındır, hemşerilerinin taleplerini dinledi. Sındır, “CHP’yi iktidara, beni Meclise taşıyacak olan sizlersiniz. Destek verin Meclis’te sesiniz olayım. Destek verin, yetki verin hep birlikte aydınlık günleri kuralım, AKP’yi sandığa gömelim. Haksızlıklara, hukuksuzluklara, talana ve kayırmaya 1 Kasım’da son verelim. Mühür de yetki de sizin elinizde. 1 Kasım’da önce Türkiye diyeneler kazanacak" dedi.
 
Türkiye’nin 13 yıllık AKP iktidarı ile büyük bir erozyona uğradığını ve sorunların yumak geldiğini söyleyen Sındır, "13 yılda AKP’nin yarattığı tahribatı bitirmek için iktidar olmak istiyoruz. AKP iktidarının sosyal yardım harcamaları için bütçeden ayırdığı pay, AB ortalamasının ancak yarısı kadar. Sosyal yardımların yapılış biçimi, yardım alan yurttaşların onurunu zedeleyici nitelikte. AKP Türkiye’yi, oy karşılığı sosyal yardım yaklaşımından hareket eden politikalara mahkum etti. Bizim hedefimiz, yurttaşlarımızın gelecek kaygısı duymadan, hakça, onurlu ve insanca yaşayacağı bir düzeni kurmak. İktidarımızda hiçbir sosyal yardımı kesmeyeceğiz. Tam aksine bütün sosyal yardımları en az iki katına çıkaracağız" dedi.
 
Çalışmaları sırasında öğretmen adayı öğrencilerle ile sohbet eden, Bornova’nın öğrenci kenti olduğunu vurgulayan Sındır, "Üniversite mezunu çocuklarımızın işsizliği onlar için de ülkemiz için de büyük kayıp. İktidarımızda atanamayan öğretmenlerimiz önceliğimiz olacak. Öğretmenliği yeniden toplumun en saygın mesleklerinden biri haline getireceğiz. Çünkü bir toplumu şekillendirenlerin öğretmenler olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden öğretmen yetiştiren yüksekokul ve fakültelerin olanaklarını yükselteceğiz. 140 bine yaklaşan öğretmen açığını ivedilikle kapatacağız. Öğretmen atamalarında, kayırma ve kadrolaşma amaçlı yapılan sözlü sınavlara son verip başarının esas alındığı uygulamaları hayata geçireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER