Ben TV Spikeri Cilasun, Kitabını İmzaladı

İzmir'in genç yazarlarından Burak Cilasun, Kitap Fuarı'nda okuyucularla bir araya geldi.

Ben TV Spikeri Cilasun, Kitabını İmzaladı
22. İzmir Kitap Fuarı ulusal çapta tanınmış yazarlarla birlikte genç yazarlara da ev sahipliği yapıyor. Fuara katılan yazarlardan biri de Ben TV'de ana haber bülteni spikerliği ve çeşitli programların sunuculuğunu üstlenen Burak Cilasun oldu. 'Afacan Mete Zamanın İçinde' isimli çocuk kitabıyla yazarlık dünyasına adım atan Cilasun, fuar kapsamındaki imza günüyle okuyucularıyla buluştu.
 
Kitabında Dede Korkut, Fatih Sultan Mehmet, Ulubatlı Hasan, Barbaros Hayrettin Paşa ve Mustafa Kemal Atatürk gibi isimleri çocuklarla buluşturan Cilasun, “Amacım çocuklarımızın yurt dışı kaynaklı sahte kahramanlarla değil, öz kültürümüzün sembol şahsiyetleriyle büyümesi. Bundan sonra gelecek kitaplarla da bu hedefi pekiştireceğim. Türk tarihi büyük bir derya ve her bir kahramanımızın hayat hikayesinden hem çocukların, hem de büyüklerin çıkarması gereken çok önemli dersler var. Bununla birlikte çocuk yaşlarımdan itibaren ziyaretçi olarak her yıl geldiğim bu fuarda bugün yazar olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
 
GMK Yayıncılık stadında düzenlenen imza etkinliğinde Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü'nden Yrd. Doç. Dr. Emin Elmacı da Cilasun'u yalnız bırakmayan isimlerden olurken, genç yazar önümüzdeki günlerde okul buluşmaları ve yazarlık atölyeleriyle birlikte çocuklarla bir arada olacağını dile getirdi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER