BEM'de Hızlandırılmış Dersler Başladı

Buca Belediyesi’nin yılda 1000 öğrenciye ücretsiz ders desteği vermek amacıyla hizmete açtığı Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde (BEM), Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için hızlandırılmış ders programları başladı.

BEM'de Hızlandırılmış Dersler Başladı
 “Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır” ilkesiyle, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla hizmete açılan BEM’de şu anda 109 öğrenci ücretsiz eğitim alırken, kurs başvuruları da devam ediyor. Ücretsiz derslere katılarak hayalini kurdukları üniversitede okumak isteyen öğrenciler, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’ne (BEM) başvuru yaparak, bu ücretsiz eğitim imkanından faydalanabilir. 
 
Buca Belediyesi, Cumhuriyete yakışır yeni nesiller yetiştirmek üzere hayata geçirdiği Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’nde (BEM), Haziran ayında yapılacak LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için hızlandırılmış ders programlarına başladı. 12’nci sınıf öğrencilerinin tüm sayısal ve sözel derslerinde eğitim desteği vermek amacıyla hizmete açılan BEM’de sözel, sayısal ve eşit ağırlık sınıflarında 109 öğrenci ücretsiz eğitim görüyor.
 
Uzman eğitimciler tarafından verilen derslerde sözel sınıfında 23 öğrenci Pazartesi, Çarşamba ve Cuma, sayısal ve eşit ağırlık sınıflarında ise 86 öğrenci Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri haftada 15 saat eğitim alıyor. Bu ücretsiz eğitimlerden faydalanarak hayalini kurdukları üniversiteye bir adım daha yaklaşmak isteyen Bucalı öğrenciler, Barış Mahallesi no:41 adresinde yer alan Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’ne (BEM) başvuru yapabilir.
 
Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler fiziki, teknik ve eğitim kadrosu olarak merkezden çok memnun olduklarını dile getirirken, arkadaşlarına da tavsiye ediyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER