BEM Kapılarını Açıyor

Buca Belediyesi’nin, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla temelini attığı Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) Cumartesi günü kapılarını açıyor.

BEM Kapılarını Açıyor
 
12. Sınıf öğrencilerinin sayısal ve sözel tüm derslerinde ücretsiz eğitim desteği alabileceği Bilgi ve Eğitim merkezi (BEM) yılda 1000 öğrenciye hizmet verecek kapasitede düzenlendi. Buca Belediyesi’nin Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde verdiği ücretsiz eğitim programlarından bir yıl içerisinde 140 öğrenci yararlanırken, Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) binasının hizmete açılması ile öğrenci sayısı 7 kat artacak.
 
Engelli erişimine de uygun olarak 6 kat inşa edilen BEM’in zemin katında, öğrencilerin boş zamanlarını okuyarak ve dinlenerek geçirebilecekleri kafeterya ve kitap kafe yer alıyor. Binanın 1, 2, 3 ve 4. katlarında ise 10 ve 15 kişilik ikişer adet derslik bulunuyor.
 
BEM binası sadece öğrencilerin değil yeni meslekler edinmek isteyenlerin de faydalanacağı bir merkez olacak. Hizmete açılmasının ardından Evka-1, Ufuk ve Menderes’te oturan mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda meslek edindirme kursu branşları belirlenecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER