BELGEM'de YGS Öncesi Deneme Sınavı

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak YGS sınavı öncesinde, geniş katılımlı bir deneme sınavı yaparak öğrencilerin seviyelerini görmelerine yardımcı olan Bornova Belediyesi, dereceye girenleri ödüllendirdi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sınava katılan bütün öğrencileri tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

 BELGEM'de YGS Öncesi Deneme Sınavı
 
BELGEM’de verilen TEOG, LYS, YGS'ye hazırlık ve İngilizce destek kurslarıyla Bornovalı öğrencileri geleceğe hazırlayan Bornova Belediyesi, YGS’ye girecek öğrenciler için deneme sınavı düzenledi. BELGEM’in Çamdibi’ndeki merkez binası ile Sıdıka Rodop Anadolu Lisesi’nde düzenlenen YGS deneme sınavına Bornova’daki okullarda öğrenim gören öğrenciler katıldı.
 
Sayısal, eşit ağırlık ve sözel bölümlerde ilk 10’a giren öğrenciler için Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Sayısal’da birinci Cemre Öztürk, ikinci Atakan Öztürk, üçüncü Umut Onbaşılar oldu. Eşit Ağırlık’ta ise İrem Keçeci, ikinci Seda Nas, üçüncü Begüm Koçak oldu. Sözel’de ise Ecem Başak Orpak birinciliği, Şeyda Gündoğdu ikinciliği, Sılanur Algül ise üçüncülüğü elde etti. Her bölümün birincisine 500 lira ikinci ve üçüncülere 250’şer lira ilk 10’a girenlere ise 100’er liralık hediye çeki verildi.
 
Çocuklarımız için tüm imkanlar kullanılıyor
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bu sene ilk defa YGS deneme sınavı yaptıklarını hatırlatarak şöyle konuştu: “Gençlerimiz hem heyecanlarını yensinler hem de tecrübe kazansınlar istedik. Sınava giren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dereceye girenleri de tebrik ediyorum. Ama önemli olan bu sınavda başarılı olup olmamak değil iyi bir yurttaş olabilmektir. Ben bizim çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim görmelerini istiyorum. Yerel yönetim olarak bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarımızın başarılı olmaları için bütün imkanlarımızı kullanmaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun için okullara ayırdığımız bütçemizi 15 kat artırdık. Biz inanıyoruz ki Büyük Atatürk’ün emanet ettiği gençler bu ülkeyi daha iyi yönetecekler. Gençler ülkemizin ve Cumhuriyet’in teminatısınız” dedi.
 
DERECEYE GİRENLER
 
SAYISAL
 
Cemre Öztürk
 
Atakan Öztürk
 
Umut Onbaşılar
 
Tuğçe İndağ
 
Özgür Aslan
 
Bolkar Oluk
 
Deniz Umut Candır – Şule Özdemir
 
Asiye Kurcak
 
Eda Genç
 
Aysel Eylem Doğanlı
 
 
EŞİT AĞIRLIK
 
İrem Keçeci
 
Seda Nas
 
Begüm Koçak
 
Sadiye Yıldız
 
Semih Kocabaş
 
Semih Dumanlı
 
Esin Ertaç
 
Sırma Nur Pınar
 
Eda Güner
 
Elif Gönülkırmaz
 
SÖZEL
 
Ecem Başak Orpak
 
Şeyda Gündoğdu
 
Sılanur Algül
 
Elif Özaydın
 
Fadime Yüksel
 
Ece Erdil
 
Gamze Çolak
 
Yusuf Ulaş Palabıyık
 
Sedanur Erel
 
Nur Betül Çetinkaya
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER