banner9

Belediye'den Mustafa Kemal Mahallesi'ne Kafe

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki ’Barış Şehitleri - Genç Fidanlar Parkı’nı geçtiğimiz aylarda yenileyerek modern görünüme kavuşturan Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine burada oluşturulan kafeyi, kısa süre içinde hizmete açacak.

Belediye'den Mustafa Kemal Mahallesi'ne Kafe
 
Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki ’Barış Şehitleri - Genç Fidanlar Parkı’nı yenileyerek geçen ekim ayında hizmete sunan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de park alanında kafe açacak. Vatandaşlardan gelen talep üzerine harekete geçen belediye, mekanın yapımını büyük oranda bitirdi, hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.
 
Kapalı - açık oturma alanları, mutfak ve çay ocağı ile tuvaletlerin yer aldığı kafe, kısa süre içinde hizmete girecek. Karşıyaka Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilecek olan kafeterya, uygun fiyatlarla hizmet verecek. Mahalle sakinleri, yemyeşil park ortamında keyifle vakit geçirme imkanı bulacak.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Barış Şehitleri - Genç Fidanlar Parkı bizim için özel bir yere sahip. Daha önce bu parkımızı yenileyip, Ekim 2015’te Ankara’daki bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin anısını yaşatmak için ’Barış Şehitleri - Genç Fidanlar’ adını vermiştik. Bölge için önemli bir sosyal yaşam alanı olan bu parkımıza şimdi de mahalle sakinlerinin isteği üzerine kafe kazandırıyoruz. Her yaştan vatandaşımız burada çayını kahvesini içip, keyifle vakit geçirebilecek. Kar amacı gütmeden, halka hizmet vereceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER