banner51

Belediye Çeşme'ye Kamp Kurdu

Buca Belediyesi bürokratları ve birim amirleri, önümüzdeki 5 yıllık stratejik plan çalışmasını Başkan Levent Piriştina önderliğinde Çeşme Altınyunus Otel’de gerçekleştirdi. İlçenin hedefleri, temel sorunları ve çözümlerinin görüşüldüğü çalışma ile ilgili Başkan Piriştina, “Buca’da hayatı kolaylaştırmak üzere yola çıktık” dedi.

Belediye Çeşme'ye Kamp Kurdu
 
Hafta sonu gerçekleşen iki günlük çalışmanın birinci gününde Başkan Yardımcısı Beril Özalp, ilçenin imar durumu, vizyon projeleri ve teknik konularla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Özalp’in ardından ise Fen İşleri Müdürü Filiz Yurtkoru, temalı parklar ve ilçede yaşamı kolaylaştırıcı mimari örneklerle ilgili bir sunum yaptı. Son olarak Çevre Koruma Müdürü Hakan Tütüncü, çalışmaları hakkında bilgi aktardı.
 
Gelir artırıcı konuların da tartışıldığı toplantıda konuşan Başkan Piriştina, “Sevgili çalışma arkadaşlarım, birer Bucalı olarak düşünün ve neler yapabiliriz fikirlerinizi söyleyin. Biz birlikte yönetmek üzere yola çıktık. Bu çalışmayı yapmamızın nedeni de budur. Bu nedenle bu toplantıyı ve çalışmayı çok önemsiyoruz. Örneğin yeşili korumak birinci planda. Yapılan yatırımları torunlarımızın torunlarını düşünerek yapmalıyız. Hemşerilerimizin uzun yaşaması ve doğayı korumak temel görevimiz. Kaliteli bir yaşam için mücadele etmeliyiz. Buca TİM ile performansımız nasıl artar, vatandaşa nasıl hızlı cevap verebileceğimizi konuştuk. Alt yapıya bıkışımızı, ilçeye nasıl katkı koyacağımızı tartıştık. Buca’yı nasıl bir cazibe merkezine dönüştüreceğimizi görüştük. İlçemizin geleceğini burada sizlerle şekillendireceğiz” diye konuştu. Toplantının ikinci gününde ise, müdürlüklerin sorunları ile fikir ve öneriler konuşuldu.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER