Becker'den 'Karar Ver'

Beckerspor Kadın Basketbol Takımı, sadece sporda değil sosyal projelerde de çok önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Becker'den 'Karar Ver'
İzmir'i Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde temsil etmeye hazırlanan Becker 35 Albatros Spor Kulübü, sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanırken, Becker CEO'su ve Kulüp Başkanı Volkan Kebir BEN TV'yi ziyaret etti.
 
BEN TV Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraş ile bir araya gelen Volkan Kebir, Yaraş'a Becker 35 Albatros Spor Kulübü ve gelecekteki planları hakkında bilgi verdi.  
 
Becker 35 ASK olarak hedeflerinin İzmir'de kadın basketboluna ivme kazandırmak olduğunu belirten Kebir, "Her sene bir üst lige çıkıp İzmir'i Avrupa arenasında temsil etmek istiyoruz. Hedefimiz spor kulübünü 5 yılda Eurolig oynayacak seviyeye ulaştırmak. Sportif anlamda başarı kazanırken sosyal projelerde de önemli adımlar atacağız" diye konuştu.
 
Kadın haklarına yönelik "Karar Ver" isimli bir sosyal sorumluluk projesi hazırladıklarını ifade eden Volkan Kebir, bu projeyi Türkiye geneline yaymak istediklerinin altını çizdi. "En büyük amacımız maddi imkanı yeterli olmayan kadınları spor yoluyla yeniden topluma kazandırmak" diyen Becker 35 ASK Kulübü Başkanı Volkan Kebir, "Sosyal sorumluluk projemizle ilk ve orta öğretimdeki maddi gücü yeterli olmayan 50 bayan öğrenciye burs, barınma, okuma imkanı vereceğiz. Şimdiden bu sayı 15'e ulaştı. Üniversiteli kızlarımıza meslek kazandırma, maaşlı staj olanağı sağlayıp köy okullarına portatif basketbol potası hibe edeceğiz" dedi. 
 
Şampiyonluğa oynayacak bir takım kurduklarını belirten Volkan Kebir sözlerini şöyle tamamladı: "Üç ay içerisinde 70'e yakın gelecek vaad eden bayan basketbolcuyu kulübe kazandırdık. Dünya standartlarında spor okulları açtık. Bize destek olmak isteyen herkese kapımız açık". 
Ziyaret sonunda BEN TV ve Becker 35 Albatros ailesi, Becker'in hayata geçirmeyi planladığı kadın haklarına yönelik sosyal sorumluluk projeleri için el ele verdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER