banner51

BBŞT'den Çamdibi Müjdesi

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun(BBŞT) geçen sezonun çok sevilen kursiyer oyunu Keşanlı Ali Destanı Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde seyirci ile buluştu. BBŞT bundan böyle ana kadro oyunlarını da düzenli olarak Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde oynayacak.

İzmir’in önemli sanat kurumlarından birisi haline gelen BBŞT(Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu) sınırını genişletiyor. Yetiştirdiği sayısız kursiyerin yanı sıra sahnelediği oyunlarla da İzmir ve Türkiye genelinde adından söz ettiren ve çeşitli ulusal ve uluslararası festivallere davet edilen BBŞT artık oyunlarını düzenli olarak iki sahnede birden sergileyecek.
 
Geçtiğimiz sezonu sevilen oyunu Keşanlı Ali Destanı ile kapatan BBŞT, yeni sezonun açılışını da yine aynı oyunla Çamdibi Nedret Güvenç sahnesinde gerçekleştirdi. Gösterimin ardından müjdeyi veren oyunun yönetmeni Hakan Taner Yıldırım, “Biz de bu sanat faaliyetini yaygınlaştırabilmek adına düzenli olarak siz Çamdibi seyircisi karşısına çıkacağız. Bu olanağı sağlayan ve destek veren Başkanımız Olgun Atila’ya çok teşekkür ederiz” diye konuştu.
 
Haldun Taner’in yazdığı Hakan Taner Yıldırım’ın yönettiği oyun 2-10-16-23 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de Nedret Güvenç sahnesinde seyirci ile buluşacak ve ardından yeni sezon için hazırlanan “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü” ve “Köleler Adası” oyunları yine aynı sahnede olacak.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, tiyatro ile seyirciyi birbirine yakınlaştırmak, daha çon insana hitap edebilmek için sahne sayısını ikiye çıkardıklarını belirterek, “Bundan böyle Çamdibi’nde yaşayan vatandaşlarımız da hemen yanıbaşlarında bulunun Çamdibi Kapalı Pazaryeri’nin üstündeki Nedret Güvenç Sahnesi’nde BBŞT’nin oyunlarını izleyebilecek” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER