Bayramlaşma ve Teşekkür

Kocaoğlu: İzmir ekonomik büyüklükte Türkiye’nin ikinci kentidir

Bayramlaşma ve Teşekkür
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bayramlaşma töreninde nüfus olarak Türkiye’nin üçüncü kenti olan İzmir’in son 12 senedeki ivmesiyle ekonomik büyüklük olarak ikinci kenti olmayı başardığını söyledi. Kocaoğlu, emekli olan Genel Sekreter Percin Şenel Genç’e katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
Büyükşehir Belediyesi’nde personel bayramlaşması öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, meclis salonunda konuşma yaptı. Kocaoğlu, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, bu sorunun ülkede ciddi bir sıkıntı ve moral çöküntüsü yarattığını söyledi. Kocaoğlu, "Bu ortamı, terörü, Suriye’ye TSK’nın girmesini, 15 Temmuz darbe girişimini düşünüp konuşursak hiç kimse çalışamaz, morali bozulur, iş yapamaz. Ama hepimizin, başta vatandaşlı görevi olarak çalışmamız üretmemiz, hem geleceğe hem bugüne layık olmamız gerekmekte" dedi.
 
İzmir en büyük özelliklerinden birinin bu kentte çalışan iş adamlarının, bürokratlarının dürüstlüğü olduğunu belirten Kocaoğlu, “Bu kente iş aleminde de, belediye hizmetlerinde de yasa dışı işler hemen hemen hiç olmuyor. Bu da son derece sevindirici. Dolayısıyla kötü niyetli insanlar bu kentte üreyip piyasa bulamıyorlar, iş olanakları bulamıyorlar. Bunu da sağlayan İzmirlinin duruşu yaşama biçimidir" dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsala, tarıma desteğiyle İzmir tarımının Türkiye tarımında 2.5 kat daha büyüdüğünü belirten Kocaoğlu, ülkenin zor dönemdeki sürece pasif değil aktif olarak geçirmesinin, çalışmasının çevreye pozitif enerji vereceğini söyledi. Kocaoğlu, zor bir süreçten geçildiğini ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet geleneği olan en önemli ülkelerden bir tanesi olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’ne bir şey olmayacağını belirten Kocaoğlu “ Çalışır üretir, sahip çıkar, örnek olursak sıkıntıları minumum olarak atlatırız. İçinde bulundğumuz süreci en az hasar ile atlatırız. Bunun için çalışmalıyız. Moral bozacak bir şey yoktur" dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar birlikte çok badireler atlattıklarını belirten Kocaoğlu “ Yine de atlatmaya hazırız. Aklı ve bilimi rehber almışız. Evrensel ahlak kurallarına harfiyen uyuyoruz. Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklına inanıyoruz. Laik Türkiye Cumhuriyeti için çalışıp üretiyoruz. İzmir şu anda hep 3. Kent olarak nitelendirilir. İstanbul Ankara İzmir.Evet İzmir nüfus olarak 3. Kent ama 12 sene içinde ekonomik büyümesiyle ekonomik büyüklük olarak Türkiye’nin bugün 2. kentidir. Tüm istatistik rakamları bunu göstermektedir.Buna hep birlikte 12 sene içende ulaştık. Hepimizin payı var"dedi. Kocaoğlu konuşmasının sonunda ön sırada oturan Genel Sekreter Percin Şenel Genç’i işaret ederek, “Göreve başladığımız günden bu yana birlikte çalıştığım, fakülteden ve bölümden arkadaşım Genel Sekreter Pervin Şenel Genç yaş haddiden emekli oluyor. Ben emekli olamadım. Çünkü ondan 3 yaş büyüğüm.Siyasetle uğraşmanın böyle bir avantajı var. Memur olunca zamanı gelince emekliye ayırıyorlar. Bizim yaş haddimiz yok. Bu süre içinde gerçekten İzmir’e, bize belediyeye büyük katkıları oldu. Yapılan operasyon çerçevesinde en çok kadre uğrayan en çok eziyet çeken arkadaşların başında gelmektedir. Kendisine çalışmalarından dik duşundan dolayı İzmirlilar, belediye çalışanları ve kendi adıma teşekkür ediyorumö dedi. Kocaoğlu, Genç’i yanına çağırdı. Daha sonra Genel Sekreter Vekili Buğra Gökçe Genç’e bir buket çiçek ve hediye verdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER