banner9

'Bayramımızı Kutlamamıza Engel Olamazlar'

İzmir’in Bergama ve Kınık ilçelerini ziyaret eden CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Cumhuriyet Bayramı’nın coşkulu bir şekilde kutlanmasının engellenmek istendiğini öne sürerek "Bayramımızı kutlamamıza engel olamazlar" dedi.

'Bayramımızı Kutlamamıza Engel Olamazlar'
 
Bergama ve Kınık ilçe ziyaretlerinde partilileriyle buluşan CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın tüm yurtta heyecanla, coşkuyla kutlanacağını söyledi. Bayramın genelgelerle coşkulu bir şekilde kutlanmasının engellenmek istendiğini öne süren Sındır, "Bayramımızı kutlamamıza engel olamazlar. Yine her zaman olduğu gibi korku, endişe salarak yurttaşlarımızın alanlarda olmasını engellemek, coşkusunu bastırmak için çabalar var. Ama nafile. Bugün küllerinden doğan, demokrasiyi, hukuku ve çağdaşlığı rehber edinen milletimizin Türkiye Cumhuriyeti ile tarihe adını altın harflerle yazdırdığı kutlu bir gün. Onun için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın heyecanını halkımızla birlikte ülkemizin her bir yerinde caddelere taşıyarak kutlayacağız" dedi.
 
29 Ekim 1923’ün Türkiye ve dünyadaki mazlum milletler için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Sındır, “Bugün, tarihin yeniden yazıldığı gün. Bağımsızlığımız ve geleceğimiz için köken, inanç ve mezhep farkı gözetmeksizin bizi millet çatısı altında bütünleştiren, birey ve özgür kılan Cumhuriyetimizin yıldönümü. Cumhuriyetimizi, Cumhuriyet kazanımlarını yükseltmek ve yaşatmak için mücadele etmektir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER