'Bayram' Tadında Bayramları Özledik

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, terör acıları ve özellikle son bir yıldır tavan yapan sosyoekonomik sorunlar nedeniyle Ramazan Bayramı’nı ‘buruk’ kutladıklarını söyledi.

'Bayram' Tadında Bayramları Özledik
“Sevincimiz buruk; çünkü ülkemizin içinde bulunduğu terör iklimi nedeniyle alabildiğine huzursuzuz, mutsuzuz, gelecek adına endişeliyiz” diyen Küçükkurt’un, yazılı açıklaması şöyle:
 
Barış, huzur ve sağlık dileğiyle… 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki terör eylemleri nedeniyle verdiğimiz şehitlerin ve 7’den 70’e sivil kayıpların acısı zaten yüreklerimizi dağlıyor… Bunlara, özellikle son bir yıldır Başkent Ankara da dahil olmak üzere ülkemizin dört bir yanında patlayan bombalarda yine askerimizi, polisimizi, insanlarımızı, turist olarak ülkemizde bulunan misafirlerimizi yitirmenin acıları da ekleniyor.
Çevremiz ateş çemberi… Başta Suriye ve Irak olmak üzere Doğu ve Güneydoğu komşularımızda yaşanan acı tablolar ayrıca yürek yakıyor. Bu kanlı kaosun sonucu olarak ortaya çıkan ve “Yakın Çağ’ın en büyük göç dalgası” olarak nitelendirilebilecek Suriyeli göçü de ülkemizi hem ekonomik olarak hem de sosyal açıdan oldukça yıpratmış durumda. 
 
Kan ve gözyaşı dolu bu süreç hepimizi manen çok yordu, hatta tüketti. Bayramları, eskiden olduğu gibi, “bayram” tadında kutlamayı özledik…
 
Bu mübarek günlerde en büyük temennimiz, dualarımız; bombaların patlamadığı, terörün kökünün kazındığı, kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, adaletli, bereketli, barış, kardeşlik ve huzur dolu bir ülkede, bir dünyada, sağlıkla ve mutlulukla yaşamaktır…
Bu duygularla başta İzmirli hemşehrilerimizin olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı, hayırlara vesile olması dileğiyle kutluyorum…”
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER