banner9

Bayram Mesajları Arka Arkaya Geldi

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican birer bayram mesajı yayımladı. Her iki başkan da huzurlu bir bayram temennisinde bulundu.

Bayram Mesajları Arka Arkaya Geldi
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, yayınladığı mesajla İzmirliler’in Kurban Bayramı’nı kutladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Güven, “Böylesine zor günlerden geçerken, ortak değerlerimiz bizleri birbirimize daha da yakınlaştıracaktır, inşallah hükümette bu yönde adımlar atmaya başlar" dedi.
 
9 Eylül’de tüm İzmir’i saran heyecan ve mutluluğun Kurban Bayramı’yla devam etmesi dileğinde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Güven “Ülkemiz terör örgütleri ve bölgemizi saran ateş sebebiyle zor günler geçiriyor. Böylesine zor günleri atlatmamız için en çok ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberliktir. Birliğimize sahip çıkmamızın böylesine önemli olduğu dönemlerde, İzmir’de yaşadığımız 9 Eylül heyecanıyla ortaya çıkan birlik ve coşkunun, kurban bayramıyla devam etmesi en büyük dileğimizdir" dedi.
 
İKTİDARA “YENİKAPI" HATIRLATMASI
 
Güven, OHAL bahane edilerek, kurunun yanında yaşında yandığı örnekler ve şehitlerimiz sebebiyle, kurban bayramı mutluluğunun birçok evde buruk yaşanacağını belirterek “ AKP iktidarının, Yenikapı’da verdiği birlik mesajlarına tüm halkımız inanmak, güvenmek istiyor. Maalesef ki, OHAL bahane edilerek suçluların yanı sıra, kendisine muhalif olanları veya kendisi gibi düşünmeyenleri bir cadı avıyla bertaraf etmeye çalışması, halkımızın AKP’nin samimiyetini sorgulamasına sebep olmaktadır. İktidara bir kez daha çağrı yapıyoruz, FETÖ terör örgütüyle uzaktan yakından ilgisi olmayan akademisyenler, avukatlar, öğretmenler, sendikacılar ve gazetecilerin hedef alındığı bir uzlaşı anlayışı olamaz. Suçsuz yere tutuklanan, gözaltına alınan insanların evlerinde nasıl bir bayram kutlaması yapılabilir. İktidarı sırtını dayadığı OHAL anlayışından kurtulmaya, Yenikapı’da verdiği sözleri tutmaya, demokrasi ve hukukun gereğini yapmaya davet ediyorum. İnşallah hükümet bu yönde adımlar atar" dedi.
 
'TARİHİN SAYFALARINDA HESAP VERECEKLER'
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Kurban Bayramı için paylaştığı mesajında "Millet ve devlet olarak büyük bir imtihandan, önemli bir dönemeçten geçildiğine dikkat çeken Başkan Delican; " Bu coğrafyada, kardeşi kardeşe kırdıran, milletimiz ve devletimizin varlık ve huzuruna göz dikenler; bu coğrafyada kurban yerine, masum insanların kanını dökenler ilahi adaletle elbette karşılaşacak ama önce tarihin sayfalarında hesaplarını verecektir" dedi.
 
Delican; yayımladığı mesajında şunları kaydetti;
 
"Hak ve doğruluk yolunda; vefa, fedakârlık ve sadakatin simgesi olan bir bayramı daha karşılıyoruz. Dilerim ki bu bayram; büyük bir imtihandan geçtiğimiz, tarihi bir mücadele verdiğimiz şu günlerin selamet ve huzura ermesi için vesile olur. Ortak geçmişi ve hayalleri olan insanların kaderine hükmetmeye kalkışanlar, onları birbirine düşürmek, vatanlarından etmek isteyenler, devletimize kirli planları ile el uzatanlar; ve planlarını gerçekleştirirken kanla beslenecek kadar gözü dönmüş bölücü ve işgalciler elbette yaptıklarının hesabını verecektir.
 
İnsani ve ahlaki değerlerden nasibini almamış, masum insanları kurban edecek kadar canileşen, bu vatanı bölmek, devleti teslim almak için birilerinin taşeronu olarak kadar zavallılaşanların, içimize sızan bu teröristlerin sonunu getirmek için ihtiyacımız olan güç; hak, adalet ve vatanımız için çarpan yüreklerimizde, birliğimizdedir. Ve bayramlar, gücümüzü en çok hissettiğimiz, birbirimize kenetlendiğimiz önemli günlerdir."
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER