banner9

Bayraklı'da Zabıta ve Veteriner Denetimi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Bayraklı Belediyesi ilçedeki hazırlıkları tamamlandı. Kurbanlıklar satış yerlerindeki yerlerini alırken, belediye zabıta ekipleri ve veterinerler de yaşanan sıkıntılara anında müdahale ediyor. Kıyasıya pazarlıkların yaşandığı Doğançay kurban satış ve kesim alanında, her bütçeye uygun küçük ve büyükbaş kurbanlıklar alıcısını bekliyor.

Bayraklı'da Zabıta ve Veteriner Denetimi
Yurdun en doğusundan en batısına onlarca satıcıyı Doğançay kurbanlık satış pazarında ağırlayan Bayraklı Belediyesi, bu yıl da alandaki elektrik, su, duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların karşılanması için hazırlıkları tamamlandı. Zabıta, Temizlik ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de olası aksilikleri gidermek için burada görev yapıyor.
 
Ekipler, alana yeni gelen pazarcılara yer tesliminde bulunurken aynı zamanda hayvanların küpelerini tek tek kayda geçip sevk irsaliyelerini ve pasaportlarını kontrol ediyor. Kurban satış ve kesim yerinde genel asayiş düzenini de sağlayan belediye görevlileri, 24 saat alanda bulunan nöbetçi ekiplerle belediye birimleri arasındaki koordinasyonu sağlıyor. 70 büyükbaş 30 küçükbaş kurbanlık satış çadırının bulunduğu pazarda ilk satışlar da gerçekleşmeye başlarken büyükbaş kurbanlıklar 4 bin lira ile 19 bin lira arasında alıcı buluyor. Vatandaşlar Bayraklı Doğançay’da kurulacak çadırlar haricinde Yeni Girne, Çamkıran, Özkanlar, 75. Yıl ve Osmangazi pazaryerlerinde kurban kesimi yapabilecek.
 
BAYRAKLI’NIN VETERİNERLERİ İŞ BAŞINDA
 
Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veterinerler ise küçük ve büyükbaş hayvanların pasaportlarını, küpelerini kontrol ediyor. Gerekli durumlarda ilçe Tarım Müdürlüğü’ne yönlendirme yapılıyor. Veterinerler aynı zamanda hazırlanan broşürleri dağıtarak, kurbanlık alımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda vatandaşları bilinçlendiriyor. Yaş ve sağlık gibi konularda da merak edilen soruları yanıtlıyor. Olası kaçak hayvanlara müdahale için de ekip oluşturan müdürlük, bayram sonuna kadar mesai yapacak.
 
GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI
 
Bayraklı Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesi gerekli önlemleri tamamladığını belirterek, Bayraklı’nın bayrama hazır olduğunu dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda ve hijyenik ortamda kurban satın alması ve kesim yaptırması için çalışıyoruz. Satıcılar da yavaş yavaş toplanmaya başladı. Veteriner hekimlerimiz gerekli kontrolleri yapıyor. Temizlik konusunda her zamanki gibi titizlikle çalışıyoruz.  Bunun için özel bir ekip oluşturduk. Belediye olarak gerekli tüm önlemleri aldık” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER