banner9

Bayraklı'da Otopark Sorunu Çözülüyor

Bayraklı Belediyesi vatandaşların araçlarını kapılarının önüne rahat bir şekilde park edebilmesi için Adalet Mahallesi 1594/1 sokak üzerinde başlattığı otopark projesini tamamladı. 66 araçlık otoparktan vatandaşlar ücretsiz yararlanacak.

Bayraklı'da Otopark Sorunu Çözülüyor
Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Haydar Aliyev Caddesi ve Manas Bulvarı’na çok yakın bir bölgede başlattığı otopark çalışmasını bitirdi. İş merkezleri ve sitelerin yoğun olduğu bölgede başlayan çalışma yaklaşık 60 gün sürdü. Otoparkın zemini için 6 bin 100 metrekare beton parke taşı döşendi. Bin 700 metrekare yeşil alana sahip olan otoparkta 10 tanesi engelli araçlar için park yeri olmak üzere 66 aracın park edebileceği otopark ücretsiz olacak.
 
SOKAK ARALARINA PARK ETME BİTTİ
 
“Otopark mahalle halkını sokak aralarına park eden otomobillerden kurtaracak” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Adalet Mahallemiz gelişen bir bölgemiz. Yüksek katlı işyerleri ve binalar yapılıyor. Ayrıca kentsel dönüşüm çalışmaları var. Bu sebepler de eklenince vatandaşlar araçlarını park edecek alan bulmada zorlanıyorlardı. Sürücüler araçlarını evlerinin 2-3 sokak ilerisine araçlarını park ediyorlardı. Yeni otoparkımızla bu sorun ortadan kalktı. 66 araçlık bir otopark projesini hayata geçirdik. Bölgede yaşayanlar oldukça memnun. Çok olumlu geri dönüşler aldık” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER