banner51

Bayraklı'da Kaldırım İşgali Operasyonu

Bayraklı Belediyesi zabıta ekipleri, Gümüşpala Mahallesi Çarşısı ile Çay Mahallesi Şehit Hakan Uysal caddesinde kaldırım işgallerini kaldırdı.

Bayraklı'da Kaldırım İşgali Operasyonu
 
Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren belediyenin zabıta ekipleri, çevik kuvvet polisi destekli operasyonda ilk olarak Gümüşpala Mahallesi 7020 sokağa gitti. Burada caddeyi baştan aşağı denetleyen ekipler, işporta mallarına el koydu. Trafiği engelleyici eşyalar kaldırıldı. Daha sonra Çay Mahallesi Şehit Hakan Uysal Caddesi ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde çalışmalarını yürüten görevliler, iş yerlerine ayrılan alan dışına konulan sandalye, masa ve reklam tabelalarını da alarak kamyonlara yükledi.
 
Zabıta ekipleri caddelerde kaldırım üzerine park etmiş ve uygunsuz alanlarda hijyenik olmayan, sağlıksız ürün satan seyyar satıcıların mallarına da el koydu.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini belirterek, “Esnafımızdan belirlenen kurallara uymasını istiyoruz. Kaldırım ve yol işgali yapmamaları noktasında esnafımızı uyardık. Ancak işportaya, halkın sağlığını tehlikeye sokacak gıda ürünlerini satılmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER