Bayraklı'da Hüseyin Aslan Yürüyüşü

İsmi Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en ön sıralarda yeralan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’a, İzmir’in dört bir yanından da destek çağrıları yapılıyor. 700’ü aşkın köy ve mahalle muhtarı ile esnaf ve sivil toplum kuruluşlarından sonra Bayraklı İşadamları Derneği de, Sevgi Yolu’nda “Büyükşehir’e Başkan Hüseyin Aslan” pankartı açtı, yürüyüş yaparak, ‘Seninle beraberiz’ mesajı verdi.

Bayraklı'da Hüseyin Aslan Yürüyüşü
Bayraklı’nın ticaret merkezi sayılan ve hergün binlerce kişiyi ağırlayan Sevgi Yolu’nda ‘Hüseyin Aslan Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.  Yürüyüşe etkinliği düzenleyen Bayraklı İşadamları Derneği Başkanı Öner Yılmaz, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Yürüyüşün yanı sıra hem Sevgi Yolu’na hem de bazı mahallelere ‘Büyükşehir’e Başkan Hüseyin Aslan’ yazılı pankartlar asıldı.
 
“BAYRAKLI’DA HEMEN HERKES HÜSEYİN ASLAN DİYOR”
 
Aslan’ın henüz resmi bir açıklaması olmamasına rağmen adının gerçekleştirilen tüm anket ve araştırmalarda ön planda yeralmasının halkın ona duyduğu sevginin göstergesi olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “ Bizler esnafız. Halkın nabzını iyi tutmakla biliniriz. Bu açıdan net bir şekilde söylüyorum, Hüseyin Aslan ismi etrafında neredeyse tüm Bayraklılılar birleşiyor” dedi.
 
“AK PARTİ’DE SİYASETİ ONUN İÇİN BIRAKTIM…”
 
Kendisinin uzun yıllar ANAP’ta ilçe başkanlığı görevini üstlendiğini son olarak da AK Parti’de siyasi yaşamını devam ettirme kararı aldığını anlatan Yılmaz, “ Ancak Sayın Hüseyin Aslan’ın ismi gündeme geldiğinde hiç düşünmedim ve Ak Parti’den istifa ettim. Projeleri ile çalışkan kimliği ve duruşu ile gerçekten özel biri. Bu yüzden ekibimdeki arkadaşlar da yanında olmakta bir an bile tereddüt etmedi. İsteyen herkes dolaşıp, insanlarla konuşabilir Bayraklı’da herkes Hüseyin Aslan’ın projelerine hayran. Herkes artık İzmir’de proje görmek istiyor. Özellikle Bayraklı  kentsel dönüşüm çalışmalarına en çok ihtiyaç duyan bir bölge. Ege-Koop da bu konuda oldukça güvenilir bir kurum. Geçmişi parlak başarılarla dolu. Hüseyin Aslan ve Ege-Koop bu işin mimarı. Herkesin ağzını sulandıran rantı Bayraklı halkına  dağıtacak, paylaştıracak tek kişidir bence. Sadece bu açıdan bile Hüseyin Aslan’ın kentin yönetiminde zirvede olmasını istiyoruz ” dedi.
 
“HÜSEYİN ASLAN TAM BİR HALK ADAMI…”
 
‘Hüseyin Aslan tam bir halk adamı’ diyen Bayraklı Alpaslan Mahallesi Muhtarı İbrahim Varol ise,  “ İzmir’in bilgili, birikimli, ortak akla önem veren aynı zamanda da vefalı, kadirşinas yöneticilere ihtiyaç var. Bunları maalesef çok az kişide görebiliyoruz. Benim mahallemde hemen herkes Hüseyin Aslan ismi geçtiğinde evet diyor. Bizim için anketlerde çıkan sonuç hiç de şaşırtıcı değil. Biz zaten onun ne kadar çok sevildiğini biliyoruz” diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER