banner9

Bayraklı'da 'Geri Dönüşüm' Anlatıldı

Bayraklı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı'nın birlikte yürüttüğü “Eğitimcilere Eğitim” projesi kapsamında Bayraklı’daki okullarda görev yapan öğretmenlere geri dönüşüm semineri düzenlendi.

Bayraklı'da 'Geri Dönüşüm' Anlatıldı
Bayraklı Belediyesi Osmangazi hizmet binasında düzenlenen seminerde konuşan Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı eğitim şefi Murat Anaç, cam, metal, plastik, kağıt/karton türü evsel nitelikli ambalaj atıklarının nasıl değerlendirileceği konusunda eğitimcilere bilgi verdi. Bayraklı Belediyesi ile birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Anaç, öğretmenlerin öğrencileri geri dönüşüm konusunda Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı'nın geri dönüşüm için oluşturduğu eğitim setleriyle gerçekleştirebileceğini ifade etti. 
 
ÇABA SARF EDİYORUZ
Anaç, “Öğrencilerin sağlıklı, temiz bir ülke ve geri dönüşüm bilincinin aşılanması için bu tür çalışmaları ülke genelinde yaymayı hedefliyoruz. ÇEVKO Vakfı olarak 2005’te piyasaya ambalajlı ürünler süren şirketlerin yükümlülüklerini üstlenmiş bir kurum olarak yetkilendirildik.  Belediyeler ve lisanslı toplama firmaları ile birlikte çalışmalar yapıyoruz. Ambalaj atıklarını geri dönüşüme katkı sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı olarak geri dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirmek bu konuda duyarlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için Bayraklı Belediyesi ile birlikte yaptığımız çalışmayla eğitimci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Umarım yararlı bir seminer olmuştur bu çalışmalarımızı yurt genelinde devam ettireceğiz” dedi.
Seminer sonunda eğitimcilerin sorularını yanıtlayan eğitim şefi Murat Anaç ve Mehmet Şentürk, katılımcılara Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın eğitim sertifikalarını verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER