Bayraklı'da 30 Ayrı Kurs

Bayraklı Belediyesi’nin vatandaşlar için açtığı 30 farklı ücretsiz kurs için kayıtlar başladı.

Bayraklı'da 30 Ayrı Kurs
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bilgisayar, çocuk bilgisayar, İngilizce (3.4.5.6.7.8 sınıf), kadın giysileri dikimi, giyim, bağlama, takı tasarım kursu, kuaförlük, okuma yazma, ileri okuryazarlık, elde kurdele işi, yağlı boya resim, cilt bakımı, aile eğitimi (3-6 yaş arası), dekoratif ahşap süsleme, hazır gereçlerle yapılan nakışlar, alüminyum kabartma, çeyiz ürünleri hazırlama, banyo takımları dikimi, tığ oyası, el nakışları, kırkyama, ev tekstili, keçe nakışı, makine nakışı, ev tekstil, elde Maraş işi, step-aerobik, elde Türk işlemeleri, elde Çin iğnesi için ücretsiz kurs açacak. Kurslar Bayraklı Belediyesi semt ve kültür merkezlerinde verilecek.
 
Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ise satranç, gitar, resim, karikatür, tiyatro (çocuk, yetişkin, engelliler) Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği korosu, Çocuk korosu, halk oyunları, drama dalında kurs açacak.
 
İki ayrı müdürlük ile toplamda 30 farklı ücretsiz kurs açtıklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bu kurslardan en çok kadınlarımız faydalanıyor. Semt merkezlerinde evlerindeki huzuru onlara sağlıyoruz. Onlar da yeteneklerini istedikleri kursa katılarak gösteriyor. Kurslarımıza tüm halkımız davetli" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER