banner9

Bayraklı'da 23 Nisan Konseri

Bayraklı’nın yetenekli çocuklarından oluşan çocuk korosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi arkadaşlarına konser verdi. Ellerinde Türk Bayrakları ile söylenen marşlara ve şarkılara eşlik eden çocuklar, keyifli bir gün geçirdi.

Bayraklı'da 23 Nisan Konseri
75. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Salon tıklım tıklım doldu. Çocuklar, Şef Şahika Türkkan yönetiminde oratoryo ile konsere başladı. Onları dinlemeye gelen çocuklar ise ellerindeki Türk Bayrakları ile söylenen şarkılara ve marşlara eşlik etti. Çocuklar konser boyunca solo ve koro performanslarıyla göz doldurdu. Konserin sonunda günümüz pop şarkılarını seslendiren çocuklar, arkadaşlarını coşturdu.
 
ÇOCUKLARLAR ATATÜRK’Ü, BAYRAKLARINI SEVİYOR
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da binlerce çocuğun bir araya gelerek ‘Atam izindeyiz’ yazdığını hatırlatarak, “Gerçekten müthiş bir gösteri oldu. Çocuklarımız ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda olduklarını bir kez daha ispat etti. Çocuklarımız Atatürk’ü, ay yıldızlı Türk Bayraklarını ve vatanlarını seviyor. Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerini haftaya yaydık. Çocuk koromuz gerçekten güzel bir konser verdi. Tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi.
 
BAYRAKLI SAHİLDE ŞENLİK VAR
 
Öte yandan Bayraklı Belediyesi çocukları için yarın (cumartesi ) bir dizi etkilik düzenleyecek. Cumartesi saat 13.00 ila 17.00 arası Bayraklı sahilde uçurtma şenliği gerçekleştirilecek. Ayrıca “Çocukluğumuzun oyunları” adı altında farklı bir etkinlik daha gerçekleştirilecek. Sahilde, şişme oyun alanları kurulacak. Çocuklar müzik eşliğinde unutulmaz bir gün geçirecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER