Bayraklı Korolarına Taze Kan

Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korosunun yeni üyeleri belirlendi. Yapılan seçmelere çok sayıda aday katıldı. Jüri önünde ter döken adayların heyecanı yüzlerine yansıdı.

Türk Halk Müziği koro ses ve saz ekibi seçmelerinin jürisinde Makbule Kaya, Sabahattin Gülümser, Nuri Esentürk, Mükerrem Kemertaş yer aldı. Bayraklı Belediyesi Osmangazi hizmet binasında gerçekleştirilen seçmelere ilgi yoğun oldu. Koroya katılmak isteyenler söyleyecekleri türkülerle jüri karşısına çıktı. Adayların heyecanları dikkat çekerken, performansı göz doldurdu. Türküleri başarıyla seslendiren 22 kişi Bayraklı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ekibine katıldı. Böylece yeni koristlerle birlikte koro 60 kişiye yükseldi.
 
Türk Halk Müziği’nin ardından ertesi gün Türk Sanat Müziği Koro Ses ve Saz Ekibi seçmeleri gerçekleştirildi. Şef Dr. Halil Altınköprü gözetiminde yapılan seçmelerin sonunda 20 kişi koroya yeni ekip üyesi olarak katılırken korist sayısı 70’e çıktı. Etkinlik ve özel günlerde verdiği konserlerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları bünyelerine kattığı yeni ekip arkadaşlarıyla daha da güçlendi. Koristler, kısa süre sonra çalışmalarına başlayacak ve ardından konserler verecek.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediye bünyesinde korolara taze kan geldiğini belirterek, “Seçmeleri tamamladık. Şimdi arkadaşlarımız provalara başlayacak. Verecekleri ilk konseri merakla bekliyoruz. Korolarımız şimdiye kadar güzel ve beğenilen işlerin altına imza attı. Bundan sonra da böyle olacağına eminim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER