Bayraklı Belediyesi'nden 'Alo Cenaze' Hattı

Bayraklı Belediyesi “Alo cenaze” hattıyla vatandaşların acılı günlerinde onların yanında oluyor. Bu kapsamda ilgili ekipler bir doktor eşliğinde ölümün gerçekleştiği adrese giderek, ölüm tespit işlemini gerçekleştirebiliyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki cenaze aracından vatandaşlar ücretsiz yararlanabiliyor.

Bayraklı Belediyesi'nden 'Alo Cenaze' Hattı
Bayraklı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ücretsiz poliklinik, diş tedavisi, evde hasta bakımı hizmetlerinin yanı sıra ilçede gerçekleşen ölümlerle ilgili 7 gün 24 saat hizmet veriyor.
 
ALO CENAZE HATTI 7/24 HİZMETİNİZDE 
 
Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler komuta merkezine gelen başvuruları alarak bir doktor eşliğinde ölümün gerçekleştiği adrese gidip ölüm tespit işlemi gerçekleştiriliyor. Tespitin ardından Sağlık Bakanlığının “ Ölüm bildirim sistemi’ne bilgiler girilerek ölüm raporu düzenleniyor. Böylece meydana gelen ölümlerde cenazeler evde bekletilmemiş, işlemler hızlandırılmış oluyor. Cenaze araçları şehir içi nakilleri ücretsiz gerçekleştirirken, şehir dışı nakillerde ise 100 kilometreye kadar herhangi bir ücret talep edilmiyor. Vatandaşlar 341 31 31 numaralı telefonu 7/24 arayarak bu hizmetlerden yararlanabiliyor.
 
VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Belediye olarak vatandaşlarımızın acılı gününde de yanındayız. Sağlık İşleri Müdürlüğü aracılığıyla yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra mesai saatleri içinde verdiğimiz cenaze hizmetlerini, 7 gün 24 saate hizmet verir hale getirdik. Bu sayede meydana gelen ölümlerde vatandaşlarımız cenazelerini evde bekletmiyor ve resmi işlemleri hızlandırmış oluyoruz. İşlemlerin ardından cenazenin en kısa zamanda naklini ve defnini sağlıyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER