Bayraklı Bayramlaştı

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediye personeli ve vatandaşlarla Mustafa Kemal Spor Salonu’nda bayramlaştı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı tören öncesi Grup Majör’ün verdiği konser etkinliğe renk kattı. Karabağ, çalışanlarla birlikte halay çekti.

Bayraklı Bayramlaştı
 
Bayramlaşma törenine Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, sendika temsilcileri, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Karabağ, kendisinin herkesin belediye başkanı olduğunu, törene sadece belediye çalışanlarının değil, her görüşten vatandaşın da katıldığını vurguladı. Halk oyunları Türkiye Şampiyonası’nda Bayraklı Belediyesi ekibinin şampiyon olduğunu belirten Başkan Karabağ, şunları söyledi:
 
“Haberlerde okuyorsunuz. ‘Halk oyunları; halk eğitim merkezlerinde belli yaş gruplarında artık yapılmasın’ diye yazı göndermişler. Neymiş, erkek çocuklarımız, kadınlarımız ve kızlarımız el ele tutuşuyormuş. Ülkeyi adım adım geri götürme anlayışı Orta Çağ’cı gerici yobaz zihniyettir. Yobazların gideceği yer bellidir. Orta Çağ karanlığı. Orta Çağ karanlığına gidilen Irak’tan, ‘kurtar bizi Atatürk’ diye bağıranlar varken, bizi geriye götürmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Eğitimi yok ederek, çağdaşlığı yok ederek, eğitimi bilimden uzaklaştırarak, bu halkı yıllarca koyun gibi güdeceğini sanıyorlarsa aldanıyorlar. Nehirler tersine aktarılmaz. Onlar neyi yasaklıyorsa biz tam tersini yapacağız ve yaptıracağız. Halk oyunlarında bir takım değil. 3-4 farklı yaş gurubunda belediyemizde faaliyet gösterecek. Kızlarımız ve erkeklerimiz, çocuklarımız elele tutuşuyormuş. Elele tutuşmaktan uzak olanların sapıklıklarını her gün izliyoruz."
 
"KORKAKLAR HER GÜN CESURLAR BİR GÜN ÖLÜR"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ, sözlerine şöyle sürdürdü:
 
“Atatürk’ün Samsun’a çıktığı günden daha zor değil şuandaki durumumuz. Şuanda biz daha yığınsal bir güç halindeyiz. Elimizde imkânlarımız var. Sevgili Atatürk 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktığında ’Sakine’ isimli bir kızımız karşılamıştı. Ama artık milyonlar var. Örgütlü olmamız lazım. Sendikacı arkadaşlarımla, sivil toplum örgütleriyle, siyasi partilerden bizim gibi düşünenlerle, derneklerle omuz omuza, birbirimizi küçümsemeden, el ele tutuşarak, Bayraklı’daki birlikteliği Türkiye’ye yaymalı ve ortaçağ karanlığını Türkiye’ye gelmesini engellemeliyiz. Korkaklar her gün ölür cesurlar bir gün ölür."
 
CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemallettin Alper de herkesin bayramını kutladı. Alper, “ Bayraklı’ya geldiğimiz günden itibaren bu coşkuyu yakaladık. Bayraklı’da hiçbir parti ayrımı yapmadan, Bayraklı’yı bir bütün olarak değerlendiren başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz dün beraberdik bugün beraberiz yarın da beraber olacağız. Asla kimseyi ayırmayacağız, herkesle beraber olacağız" dedi.
 
Konuşmaların ardından Başkan Karabağ, belediye personeli ve çalışanlarla tek tek bayramlaştı.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER