Bayrağa Saldırılar İzmir'de Kınandı

İzmir’de sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşip toplanan grup, Kobani’deki saldırıları protesto gösterilerinde Türk bayrağı ve Atatürk büstlerine zarar vermesine tepki gösterdi.

Bayrağa Saldırılar İzmir'de Kınandı
Alsancak Semti’ndeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde bugün saat 16.00 sıralarında toplanan ve çoğunluğunu İzmirli Türkçüler Otağı adlı oluşumunun bir araya getirdiği yaklaşık 300 kişilik grup, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okumalarının ardından yürüyüşe geçti. ’Ne mutlu Türk’üm diyene’, ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atan gruptakiler, ellerinde ise Türk ve Göktürk bayraklarını taşıdı. Gündoğdu Meydanı’na gelen grup adına yapılan açıklamada şunlar belirtildi;
 
"Bayrak Türk milleti için herşeyden önce gelir. Bayrağımıza yapılan saldırı, Türk Milleti’ne yapılmıştır. Bayrağa uzanan elleri kırarız. Uğruna nice şehitler verdiğimiz, nice hainler gömdüğümüz bayrağımız üzerine yapılan çirkin oyunları bozarız. İndirmeye kalkanın mezarını kazarız. Son zamanlarda IŞİD’in Kobani saldırıları gerekçe gösterilerek, bayrağımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün büstlerine yönelik alçakça saldırılar yapılmıştır. Kimse bize bunu halkların kardeşliği olarak izah edemez. Kimse bizden, atılan taşa karşı gül atmamızı beklemesin. Yapılanlar halk düşmanlığı ve cana kasttır. Türkiye’de kamu mallarına zarar verenler gidip Kobani’de IŞİD’e karşı savaşsın. Türk Milleti tarih boyunca pek çok düşmanla savaşmış ama hiçbir bayrağa hakaret etmemiştir. Artık Türk Milletinin bayrağına, önderine ve değerlerine karşı yapılan saldırılara tahammül kalmamıştır. Tarih bizi sabırlı ama sabrı tükendiğinde kahredici gazabı ve intikamıyla tanır. Ateşle oynuyorsunuz, ama unutmayın Türk’ün ateşi sizi yakar. Asker ve polisimize yapılan saldırılar, nefret duygularımızı perçinlemiştir."
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER