BAYOSB, Hızlı Büyüme Bekliyor

İzmir’deki Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), özellikle 2016 yılında yeni yatırımlarla hızla büyümeyi hedefliyor. BAYOSB Müteşebbis Heyet toplantısında son gelişmeler değerlendirilirken, bölgede tamamlanan yatırımlar ve yeni projeler konuşuldu.

BAYOSB, Hızlı Büyüme Bekliyor
 
BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkanı Aydın Telseren, bölgede 2016’da 1 Kasım seçimlerinin de getirdiği siyasi ve ekonomik istikrar ile hızlı bir yatırım süreci beklediklerini söyledi. Toplam bütçesi 4 milyon lirayı bulan Enerji Yolu Projesi’nde inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Telseren, BAYOSB’nin yanı ısıra Manisa’nın Turgutlu ilçesinin de enerji sıkıntısına çare olacaklarını belirterek yapımı süren projelerin bitirilmesiyle birlikte yatırımcılar için dört dörtlük bir OSB haline geleceklerini söyledi.
 
Müteşebbis heyet üyeleriyle birlikte BAYOSB’nin geleceğini şekillendirmek için sürekli olarak görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyen Telseren, “Ben ve üye arkadaşlarımız bölgemizin elinde bulundurduğu lojistik ve altyapı avantajları sayesinde İzmir’in hatta Türkiye’nin en iyi OSB’lerinden birisi yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Adımlarımızı önümüzdeki 50 yılı düşünerek atıyoruz. Hem sanayicilerimize hem de işsiz gençlerimize iyi bir alternatif olacağız" dedi.
 
Başlanan projelerin birer birer hayat bulduğunu ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Telseren, “OSB’miz bünyesindeki fabrika inşaatlarımız hızla yükseliyor. Çok yakın zamanda işletmeye koyulacak 10’larca yeni üretim tesisi hem bölge halkımıza hem de ülkemize hizmet edecek" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER