Baykal'a Son Görev

1984-89 yılları arasında Konak belediye başkanlığı yapan Konak belediyesinin kurucu başkanı Süha Baykal son yolculuğuna uğurlandı. Baykal için Konak belediyesi önünde tören düzenlendi.

 

Konak Belediyesi'nin ilk başkalarından politikacı ve gazeteci yazar Süha Baykal son yolculuğuna uğurlandı. Baykal için, Kurucusu olduğu Konak belediyesi önünde tören düzenlendi.

Törene, CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Mehmet Ali Susam, Konak belediye başkanı Hakan Tartan, İzmir büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak eski belediye başkanı Muzaffer Tunçağ, Süha Baykal döneminin son meclis başkanı Sancar Maruflu, ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

Konak belediye başkanı Hakan Tartan, ''Kendisi ilk belediye başkanı seçildiğinde ben genç bir gazeteciydim. Zamanım çoğunu onunla geçirdim. Çok hoşgörülü bir insandı'' diye konuştu.

Büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu ise,’’ 1984-89 yılları arasında konak belediye kurucu başkanlığını yapan gazeteci ve kemeraltında esnaflık yapan büyüğümüz abimiz ilk defa cumhuriyet meydanında bir mitingde çok coşkulu bir konuşma yaparken liderini tanıtırken görmüştüm izlemiştim dinlemiştim hitabetini gıpta ile izlemiştim dinlemiştim. Ondan sonra da gazeteci olarak İzmir’in gelişmesine büyük katkı koydu. Nur içinde yatsın diyorum’’ dedi. 

Milletvekili Mehmet Ali Susam, ‘’Süha Baykal’ın ölümünün arkasından konuşmak zor, Baykal bir İzmir beyefendisiydi. İzmir’i özümsemiş bir kişiydi. Kendisi gazeteci, siyasetçi ve sanat insanı olarak değerli bir arkadaşımızdı’’ dedi.

Konak belediyesin de ki törenin ardından Süha Baykal’ın naaşı Hocazade camiine getirildi. Cenaze namazına, CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Musa Çam, Mehmet Ali Susam, Ak parti İzmir milletvekili Hamza Dağ, Karabağlar belediye başkanı Sıtkı Kürüm, esnaf odaları birliği başkanı Zekeriya Mutlu, CHP Balçova belediye başkan aday adayı Semra Aksakal Kayacan, merhumun ailesi ve yakınları katıldı.

Merhumun cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Işıkkent aile kabristanında toprağa verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER