banner9

Bayır'dan Teröre Tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesi, Ankara'daki terör saldırısına Üçyol Uğur Mumcu Parkı'nda düzenlediği bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Bayır'dan Teröre Tepki
Düzenlenen basın açıklamasına ADD Karabağlar Fevzi Özelli, Karabağlar CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar CHP Kadın Kolları Başkanı Pınar Sert, CHP İzmir Eski Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, Eğit-Der Başkanı Necati Akpınar ve CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır katıldı. İlçe yöneticileriyle meclis üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında ADD Karabağlar Şubesi Başkanı Fevzi Özelli vefat eden CHP Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Geylani'yi andı.
 
ADD adına basın açıklamasını okuyan Gülten Ak, Ankara'da gerçekleşen terör saldırısının birinci sorumlusunun Türkiye'yi tehlikelere açık bir dış politikayla yöneten siyasi iktidar olduğunu belirterek, "Türkiye'ye yönelik açık ve sinsi saldırılar yılardır sürerken önce 17 Şubat akşamında Ankara'nın kalbine yönelik ağır bir saldırı yapıldı, ardından da Diyarbakır'da askerimize yönelik hain bir saldırı gerçekleştirildi. Türkiye son 13 yılında hem iç güvenlikte, hem de dış politikada o kadar büyük hatalar yaptı ki, bu patlamanın sorumlusu olarak yeryüzündeki bütün istihbarat ve terör örgütleri gösterilebilir. Ancak hemen belirtelim ki bu patlamanın gerçek sorumlusu Türkiye'yi bu derece tehlikelere açık politikalara mahkum eden siyasi iktidardır. Bombanın patlamasını planlayan ve patlatan ele sadece fitili ateşlemek kalmıştır. Ayrıca her demokratik ülkede olduğu gibi, başta hükümet olmak üzere, Mit Müsteşarı ve Emniyet Genel Müdürü gibi tüm sorumlular ya istifa etmeli, ya da görevden alınmalıdır" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da, hükümetin yaşanan olaylara kayıtsız kaldığını belirterek; "Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Ardı kesilmeyen terör belası ülkemizi sarmış durumda. Ülkenin kalbinde bombalar patlıyor. İstihbarat alarm zilleri çalıyor. Olan yine masum vatandaşlarımıza ve analarımıza oluyor. 7 Haziran'dan sonra verdiğimiz şehit sayısı Kıbrıs Barış Harekatı'nda verdiğimiz şehit sayısından daha fazla. Duymamakta ve görmemekte ısrar eden bir iktidar var. Bizler bu kötü süreçten, Atatürk ilke ve inkilaplarına sahip çıkarak çıkabiliriz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER