Başkanlar Ortak Bildiri Yayımladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim öncesi adaylık krizi sürüyor. İzmir'de aday gösterilmeyen 10 belediye başkanı partiye adeta kazan kaldırdı ve ortak bir bildiriye imza attı.

Başkanlar Ortak Bildiri Yayımladı

CHP'li Belediye Başkanları adaylık sürecindeki gelişmelerle onurlarının kırıldığını belirterek adeta partiye nota verdi.

İşte o bildiri;

İzmir ve Türkiye kamuoyuna;
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin 2012’de başlayan açıklamalarında belediye başkan adaylarının ve belediye başkanlarının objektif değerlendirmeler yapılarak belirleneceği, hiçbir ikili ve kafakol ilişkisinin belediye başkanı değerlendirmesinde etkili olmayacağı belirtilmişti. Bu değerlendirmelerde belediyelerin bütçe, performans, başarı, hizmet memnuniyeti vb gibi kriterler ve yine belediye başkanlarının görevde bulundukları ilçe halkı tarafından beğenilme, desteklenme, başarılı bulunma gibi kamuoyu araştırma kriterlerine göre değerlendirileceği ifade edilmişti.
 
Bizler Cumhuriyet Halk Partili ve demokrat seçmenlerin oylarıyla seçildik. Yaptığımız başarılı çalışmalarla, halkımızın güven ve desteğini kazandık.  Bu çalışmalarımız kamuoyunda takdir ve beğeniyle karşılandı. Bizler partimizin oylarını artırdık. Bunları yaparken hem parti içi muhalefetle, hem de iktidarın haksız baskı ve sorgulamalarıyla karşılaştık.  Her şeye rağmen yılmadık. Yaptığımız çalışmalar partimiz tarafından da beğenildi ve bu çalışmaların tanıtımı amacıyla Genel Merkez öncülüğünde Sosyal Demokrat Belediyeler – Kentine Güvenen Kentler Buluşması – Fuarı düzenlendi. Ulusal basında, çeşitli radyo ve televizyon kanallarında,  yerel basında ve kentimizde başarılı belediyeciliğin örneği olarak gösterildik. Uğradığımız haksız saldırı ve eleştirilere göğüs gererken bir taraftan da Genel Merkez, bağımsız kamuoyu araştırma şirketleri, iktidar partisi ile tarafımızca ayrı ayrı yaptırılan tüm anketlerde açık ara önde çıktık.  Belediye hizmetlerimiz de halkımız tarafından beğenildi ve onaylandı.  
 
Objektif kriterlere göre değerlendirme yapılacağının söylenmesine olan inancımızla şimdi soruyoruz! 
 
Kamuoyunda bizleri başarısız gösteren, ailelerimizi, sevenlerimizi ve onurumuzu küçük düşüren aday belirleme sürecinde; hangi başarısızlığımızdan, hangi yanlışımızdan ya da kim ve kimlerin karşı çıkışından dolayı aday gösterilmedik. Sevenlerimize, halkımıza ve bu fedakarca görevi yaparken bizi yalnız bırakmayan, çoğu zaman ihmal ettiğimiz ailelerimize bir açıklama yapmak Sayın Genel Başkanımızın, Beşli komisyonun, MYK’nın ve Parti Meclisinin görevidir ve bu açıklamayı istemek de bizim hakkımızdır. 
 
Saygılarımızla.
 
Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı
Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak
Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparkmak – Osman Özgüven
Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm
Karaburun Belediye Başkanı Serdar Yasa
Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya
Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan
Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün
 
 
Başkanların bu bildirisi sonrasında gerçekleştirilecek MYK ile birlikte partinin yetkili organlarından ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan gelecek cevap bekleniyor.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER