banner51

Başkanlar Fuardan Memnun

Zeytinyağı Fuarı ve Organik Fuarı, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere İzmirli başkanları da memnun etti. Başkan Kocaoğlu “Türkiye'nin her yerinden katılım var.” dedi.

Olivtech – 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ile Ekoloji İzmir - 7. İzmir Organik Ürünler Fuarı, İzmirli başkanların da yüzünü güldürdü. 
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuara Türkiye'nin dört bir yanından katılım olduğunu söylerken,  zeytinciliğe yapılan katkıya da dikkat çekti.
 
Kocaoğlu, "Çok önemli bir katılım var. Türkiye'nin her tarafından gelenler var. En önemli firmalarımız burada yer alıyor. Bu fuar Türkiye'deki zeytincilerimizin ve yurt dışından gelenlerin buluşma noktası. Bu fuarları biz devam ettirdikçe, zeytinimiz dünyada daha bilinir olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı zeytin fidanlarıyla zeytin üretimi de artacak. Kırsalda kalkınma hedefine de ulaşmış olacağız. Organik Fuarı'na da 113 firma katılıyor. Hem Olivtech hem de Ekoloji İzmir fuarlarını, daha da zenginlik ekleyerek, aynı MARBLE ve Gelinlik fuarlarında olduğu gibi büyütmek istiyoruz." dedi.
 
"Mutfağımda ağırlıklı olarak zeytinyağı kullanıyorum"
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise zeytinyağının medeniyet olduğunu söylerken, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ege'nin en önemli ürünü zeytindir, zeytinyağıdır. Bu ürün medeniyetin ürünüdür. Zeytinyağını her tarafa tanıtmak lazım. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için çok önemli bir şey bu. Ticaretin, alışverişin ötesinde bu fuarın sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Ben de mutfağımda ağırlı olarak zeytinyağı kullanıyorum."
 
"Ege mutfağının vazgeçilmezi zeytinyağı" 
 
Fuar açılışına katılan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da, zeytine verdiği önemi dile getirdi.
 
Uyar, "Urla olarak zeytin, zeytinyağını çok önemsiyoruz. 200'ü aşkın firma var burada. Çok önemli firmaları görebiliyoruz. Sağlıklı yaşamak isteyen herkes zeytinyağı kullanmalıdır. Biz de zeytinyağı kullanmadan yemek yapmayız. Ege mutfağının vazgeçilmezi olduğunu söyleyebilirim." dedi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER