banner9

Başkan Soyer'den Yerel Kalkınma Vurgusu

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü’nün toplantısına konuşmacı olarak katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yerel kalkınmanın önemini anlattı.

Başkan Soyer'den Yerel Kalkınma Vurgusu
Karşıyaka’daki bir oteldeki toplantı, Kulüp Başkanı Hakan Akyıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Her ay farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Akyıldız, "Ülkemizde sakin şehir kavramını geliştiren ve farklı uygulamalara imza atan Belediye Başkanı Tunç Soyer’den başarıya giden öyküsünü dinleyeceğiz" dedi.
 
Seferihisar’ın sakin şehir olması ve sonrasında Türkiye’deki yaklaşımları anlatan Soyer "Dünyada her şey makineleşerek adeta tek tip haline getirilmeye çalışılıyor. Tornadan çıkmış domates, biber dünyanın sonu demektir. Yerel desteği alarak o bölgelere uygun farklı gıdaların korunması ve geliştirilmesi gerekir. Seferihisar’da her köy için ayrı bir ürünü öne çıkarmaya çalışıyoruz. Üretilen ürünlerin de katma değerini arttıracak yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Küçük üreticinin mutlaka desteklenmesi gerekir" dedi. Sakin şehir olmada en büyük payın o kentin doğal ortamı olduğunu belirten Soyer, halen 30 ülkede 230 kentin sakin şehir olduğunu söyleyerek, "Ülkemiz doğal yapısı olarak çok zengin. Bu zenginliklerimizin farkına varıp sahiplenmeli ve korumalıyız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER