Başkan Pekdaş'tan Muhtar Ziyareti

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, periyodik toplantılarla sık sık bir araya geldiği mahalle muhtarlarını bu kez yerlerinde ziyaret etmeye başladı. İki günde dokuz mahalleye birden giden Başkan Pekdaş, muhtarlardan gelen talepleri değerlendirdi, mahalle sakinlerinin sorunlarını tek tek dinledi.

Başkan Pekdaş'tan Muhtar Ziyareti
Ziyaret maratonuna Atilla Mahallesi ile başlayan Başkan Pekdaş’ı Mahalle Muhtarı Ali Çatkın karşıladı. Muhtar Çatkın ile birlikte sokakları gezen Başkan Pekdaş, Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen yol yapım ve kaldırım çalışmalarını denetledi. Proje sorumlularından bilgi alan Pekdaş, özellikle engelli ve ileri yaştaki vatandaşların sokaklarda rahat yürüyebilmelerini sağlayan kaldırım standartlarına titizlikle uyulması konusunda uyarıda bulundu. Mahalle sakinleriyle sohbet de eden Başkan Pekdaş, bir vatandaştan gelen kaldırımlarla ilgili talep üzerine ilgili müdürü cep telefonundan arayarak gerekenin yapılması konusunda talimat verdi. Pekdaş’ın ilk günkü mahalle ziyaretleri Zafertepe, Kocatepe ve Güneşli mahalleleriyle sürdü.
 
DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA
 
Muhtar turlarının ikinci gününe Başkan Pekdaş’ın ilk durağı Tınaztepe Mahallesi oldu. Sabahın erken saatlerinde geldiği mahallede ilk olarak çay ocağında vatandaşlarla birlikte çay içen Pekdaş, ardından muhtarlıkta yarım asrı geride bırakan Mahalle Muhtarı Çetin Çolpan’ı ziyaret etti. Aynı zamanda İzmir’in en eski bakkalından biri olan Çolpan ile İzmir’in geçmişine dönük keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Pekdaş, Tınaztepe’nin ardından sırasıyla Duatepe, Çimentepe, 1. Kadriye ve 2. Kadriye mahallelerine uğradı. 2. Kadriye Mahallesi’ne gelişinde davul ve zurnayla karşılanan Başkan Pekdaş, mahalleliden gelen çay içme teklifini de geri çevirmedi. Vatandaşların dertlerini anlatma fırsatı bulduğu görüşmede Başkan Pekdaş, başta imar planları ve kentsel dönüşüm konuları olmak üzere vatandaşların merak ettiği sorulara içtenlikle yanıt verdi.
 
"BAŞLADIK MI BİTER"
 
Göreve geldiğinde Konak’ta yıllardır imar planı yapılmamış bölgelerin olduğunu tespit ettiğini dile getiren Başkan Pekdaş, “Maalesef İzmir’in merkezi olan Konak’ta bu konulara hiç el atılmamış. Zemin etüdü yapılmamış yerler var. Şimdi biz bu çalışmaları başlattık. Jeolojik etütleri yapılıyor. Tabi ki bu çalışmalar hemen birkaç ayda bitecek türden değil. En az birkaç yıl süren çalışmalar. Bu nedenle zaman alacak. Şimdi Jeolojik etütlere başlanıldı. Buradan gelecek rapor doğrultusunda bölgenin jeolojik haritası çıkarılacak. Onun üzerine halihazırdaki binalar dikkate alınarak yeni planlar hazırlanacak. Bu planların askıya çıkarılması, itirazların beklenme süresi de olacak. Bu nedenle bu işler hemen bitecek işler değil. Ama biz başladık çalışmaya. Başladık mı bu işler bir biçimiyle biter. Önemli olan adım atmaktı ve biz de bu adımı attık" dedi.
 
HİZMET İÇİN VARIZ
 
Konak’ın 113 mahallesiyle İzmir’in metropol ilçe belediyeleri arasında en çok mahalleye sahip ilçe olduğuna da dikkat çeken Başkan Pekdaş, “Vatandaşın mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşaması için ellimizden geleni yapmak için çalışıyoruz. Biz hizmet için varız. Çözümü birlikte üreteceğiz. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla, demokratik bir ortamda Konak’ı el birliği ile güzelleştireceğiz" dedi. Başkan Pekdaş’ın 113 mahalle muhtarını iki ay içinde tek tek ziyaret edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER