banner51

Başkan Kocaoğlu'ndan İlk Açıklama

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 397 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı 129 sanıklı davada tüm sanıklar beraat etti. Karar sonrası Başkan Kocaoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kocaoğlu'ndan İlk Açıklama
 
Karar büyük sevinçle karşılanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan mahkeme çıkışında önemli açıklamalar geldi.
 
Başkan Kocaoğlu şunları söyledi: 
 
"2011 yılının ilk günlerinde başlayan soruşturma, 2 Mayıs 2011’de belediyemize yapılan operasyon, arkasından 22 Kasım’da Paris’te Expo için çalışmalar yapılırken yapılan ikinci operasyon ve 2012’de hazırlanan iddianamenin ardından 3 Nisan’da davanın başlamasıyla beraber tam 5 yıl mahkeme sürdü. Savunmamızı yaptık.
 
 
Biz hep adalete inandık. Sadece ve sadece adalet istedik. Bugün adaletin vicdanı olduğunu tekrara tesis etmiş bulunmaktayız. Firesiz 130 arkadaşımız ile beraat ettik. Ne yapıldığı, neler yapıldığı savcı tarafından tek tek ele anmış ve yasaya uygun olmayan, ahlak dışı hiçbir işimizin olmadığı tekrar teşhir edilmiştir. ‘Bu iddianame bizim şeref vesikamızdır’ demiştim. Bu iddianame şeref vesikamız olduğu gibi Büyükşehir’in onurunun, gurunun ve nasıl çalıştığının göstergesidir.
 
Bütün arkadaşlarımıza, bütün belediye çalışanlarına, arkadaşlarımız tutuklu iken daha fazla çalışıp özveride bulunarak, daha fazla evrağa imza atan ve elini taşın altına koyan arkadaşlarımıza, tüm İzmirli hemşerilerime, başından beri bize inanan, güvenen, bizim hile hurda yapmadığımıza inanan tüm İzmirlilere sonsuz teşekkür ediyorum
Bize düşen en büyük görev... 
 
 
Konuşmamda her mahkeme çıkışı 'bizim ilacımız çalışmaktır, biz bu sıkıntılı süreçleri ancak ve ancak çalışarak halkımıza layık olacağımızı' söyledik. Bize düşen en büyük görev, İzmir hemşerilerimizin hizmetinde daha büyük projeler için çalışmaktır.
 
Benim anladığım ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm çalışanlarının anladığı bir düstur var: Çalmamak, çaldırmamak ve çalışmak. Çalmamaya, çaldırmamaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Allah bir daha tüm namuslu insanları böyle sıkıntılı zamanlar yaşatmasın."
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER