Başkan Kocaoğlu'ndan Anneye Veda...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Tokat'ın Erbaa ilçesindeki annesi, 93 yaşındaki Necla Kocaoğlu vefat etti.

Başkan Kocaoğlu'ndan Anneye Veda...
Bugün Güney Afrika'ya resmi ziyaret için gitmeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, pazar akşamı bir süreden bu yana solunum yetmezliği tedavisi gören annesinin durumunun ağırlaştığı haberini aldı. Güney Afrika gezisini iptal eden Başkan Kocaoğlu Tokat'ın Erbaa İlçesi'ne gitti. Kocaoğlu'nun annesi Necla Kocaoğlu bu sabaha karşı evinde hayatını kaybetti. Necla Kocaoğlu'nun cenazesi ilçede ikindi vakti düzenlenecek törenle kaldırılacak. Kocaoğlu, 2014 yılında da babası İhsan Kocaoğlu'nu kaybetmişti.  
 
Güney Afrika Cape Town'daki görüşmelere ise Başkan Kocaoğlu'nun yerine Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ'ın katılacağı açıklandı. 
 
 
BAŞKAN KOCAOĞLU TAZİYELERİ KABUL ETTİ
 
Necla Kocaoğlu'nun cenazesi yakınları tarafından hastane morgundan alınarak Ertuğrul Gazi Mahallesi, Atakent konutlarındaki evinin önüne getirildi. Buradaki törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu taziyeleri kabul etti, dualar okundu. Cenaze daha sonra belediye cenaze aracı ile birlikte Merkez Büyük Cami'ye getirildi. Başkan Kocaoğlu ve yakınları burada taziyeleri kabul etti. Taziyeler sırasında Kocaoğlu'nun üzgün olduğu görüldü.
 
 
EN ACI VEDA
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenk gönderdiği cenazeye, Tokat Valisi Cevdet Can, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milletvekilleri Kadim Durmaz, Seyit Torun, Mustafa Tuncer, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, İzmir'den gelen CHP İl Başkanı Alaatin Yüksel, belediye başkanları ile çok sayıda sivil toplum örgütü üyeleri ile birlikte CHP'li il ve ilçe başkanları ile yaklaşık bin kişi katıldı.
 
 
İkindi namazı sonra İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan tarafından kılınan cenaze namazı sonrası Necla Kocaoğlu'nun cenazesi, şehir mezarlığında toprağa verildi. Aziz Kocaoğlu, geçen yıl kardeşi Azmi, 2 yıl önce de babası İhsan Kocaoğlu'nu kaybetmişti. 
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER