Başkan Karabağ Karslılarla Buluştu

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ hafta sonununda, Bayraklı Alpaslan Mahallesi’nde Kars Susuz Karapınar Köyü Kasımoğulları Yardımlaşma Derneği’nin açılışını gerçekleştirdi, akşam da Ege Bölgesi Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu’nun yemeğine katıldı.

Başkan Karabağ Karslılarla Buluştu
Kars Suzuz Karapınar Köyü Kasımoğulları Yardımlaşma Derneği’nin açılışını gerçekleştiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ege Bölgesi Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonunun gerçekleştirdiği geceye katıldı. Geceye Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Federasyon Başkanı Doğan Kılıç ve federasyon üyeleri katıldı.
 
Bayraklı nüfusunun yaklaşık yüzde 5’inin Karslı olduğunu söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "O yüzden ben aslında bir küçük Kars Belediye Başkanıyım. Göreve geldikten sonra, ’özel kalemime şöyle bir talimat vermiştim: Açılış, yemek ve benzeri organizasyonlarda Türk Bayrağını ve Atatürk resmini asmayan hiçbir derneğin etkinliğine katılmayacağım.’ Bugün yine bir Kars Derneği’nin açılışını gerçekleştirdim. Kars Çıldır’a festivale gitmiştim. Kars kalesinde gördüğüm en büyük tablo kocaman bir Türk Bayrağı iki kocaman Atatürk resmi… Onun için Kars derneklerinin gecelerine gelirken bayrak asıldı mı asılmadı mı diye sormuyorum. Zaten bütün her yer Türk Bayrağı ve Atatürk resmiyle dolu. Bu yüzden sizle gurur duyuyorum. Kars’taki vatanseverliği İzmir’in Hasan Tahsin ruhuyla birleştiren kardeşlerimle Bayraklı’da bir aradayız. Birlikte yaşıyoruz ve İzmirli olmaya devam ediyoruz" dedi
 
Konuşmaların ardından Ege Bölgesi Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyon Başkanı Doğan Kılıç, katkılarından dolayı Başkan Karabağ’a plaket verdi. Gecenin sonunda Başkan Karabağ protokol üyeleriyle birlikte halay çekti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER