banner9

Başkan Eşleri Karabağlar'da Buluştu

İzmir’deki belediye başkanları eşleri arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması için düzenlenen ve yaz dönemi nedeniyle ara verilen buluşmalar yeniden başladı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun eşi Fügen Selvitopu’nun ev sahipliğinde düzenlenen buluşma etkinliği Karabağlar’da gerçekleşti.

Başkan Eşleri Karabağlar'da Buluştu
Buluşmaya ev sahibi Fügen Selvitopu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Aliağa, Bayındır, Bergama, Bornova, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Menderes, Seferihisar, Dikili, Tire belediye başkan eşleri katıldı. Fügen Selvitopu eşi Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ile birlikte konuklarını belediye binasında karşıladı. Başkan eşlerine kısa bir konuşma yapan Başkan Selvitopu, başkan eşlerini Karabağlar’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek tüm konuklara “hoş geldiniz" dedi. Başkan Selvitopu daha sonra bir başka programı nedeniyle belediye binasından ayrıldı. Ardından Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Alev Ağrı, belediyenin çocuk, genç, kadın ve yaşlılara yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar ile mobilya ile ilgili projelerini anlatan kısa bir sunum gerçekleştirdi.
 
İLK DURAK KARBEM
 
Belediye binasındaki buluşmanın ardından başkan eşlerinin ilk durağı Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi (KARBEM) oldu. Toplam bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü eğitim merkezini dolaşan ve merkezin 8’inci sınıf ile üniversite hazırlık sınıflarına giren başkan eşleri, öğrencilere başarılar diledi. Türkegül Kocaoğlu da öğrencilere, “Çok çalışın. Ben de çok çalışarak doktor oldum. Mutlaka emeğinizin karşılığını alacaksınız" dedi.
 
Eğitim merkezinin ardından Karabağlar Belediyesi’ne ait Limontepe Semt Merkezi’ni ziyaret eden başkan eşlerini, burada da Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Pelin Erda karşıladı. Burada eğitmen Ayla Erdoğan tarafından konuklara Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) hakkında bilgi verildi. Daha sonra başkan eşleri semt merkezinin içinde bulunan kurs yerlerini, kreş ile çamaşırhaneyi de dolaşarak yetkililerden bilgi aldı.
 
SON DURAK KAVACIK KÖYÜ OLDU
 
Başkan eşlerinin son durağı ise Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü oldu. Özellikle son dönemde üzüm festivalinin yanı sıra köy kadınlarının kooperatif kurmasıyla adından sıkça söz ettiren Kavacık Köyü’nde, başkan eşlerini Kavacık Kadın Kooperatif Başkanı Nurten Özkan ile üyeler karşıladı. Başkan Özkan ve üyeler, kooperatif kurarken neler yaşadıklarını anlattılar ve kendilerine her konuda destek olan Karabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
Kadınların anlattıklarına ve özverilerine hayran kalan başkan eşleri, konuşmanın sonunda kadınları uzun süre alkışlarken Fügen Selvitopu, “Bu yürekli kadınları sizlere tanıtmak ve geldikleri yere şahit olmanızı istedim" dedi. Başkan eşleri daha sonra kadınların yaptığı organik ürünlerden de satın alarak kooperatife katkıda bulundu.
 
Karabağlar’daki programın ardından bir sonraki buluşma Tire olarak karalaştırılırken, Fügen Selvitopu başkan eşlerine günün anısı olarak el oyması sandık ile Kavacık üzümü hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER