Başkan Durak'tan Taksicilere 'Euro' Önerisi

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası’yla birlikte düzenlenen kahvaltıda sorunları dinleyen Başkan Durak’ın taksicilere bir de önerisi oldu. Kruvaziyer turizmiyle yabancı turist sayısındaki artışa dikkat çeken Durak, taksicilere 'Yanınızda mutlaka Euro taşıyın' önerisinde bulundu.

Başkan Durak'tan Taksicilere 'Euro' Önerisi
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu ile Karşıyaka Kent Konseyi Esnaf Meclis Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı toplantıda konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Turistler kent içinde en çok taksileri kullanıyor. Bu durum karşısında taksi şoförleri günlük ihtiyacı karşılayacak kadar yabancı dil konuşabilmeli. Yine turistler euro ile ödeme yapmak istiyor. Şoförler Odamıza bildirdim, önlem alınırsa güzel olacak” dedi.
 
Taksi şoförlerinin en büyük sorununun dar yollar olduğunu dile getiren Başkan Durak, yanlış park etmeler nedeniyle bu sorunun çoğaldığına da vurgu yaparak, “Sokaklarda zaman zaman kazılar yapılıyor. Bu kazıları Karşıyaka Belediyesi yapmıyor. Diğer kurumların yaptığı kazılardan sorunlar çıkıyor. Sistem sorunları çözmede yetersiz kalıyor” diye de ekledi.
 
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık da konuşmasında Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’la her zaman diyalog içinde olduklarını belirterek, “ Her zaman birlikten kuvvet doğar anlayışındayız. Karşıyaka Belediye Başkanımızın kapısı bizlere her zaman açık oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Zekeriya Mutlu da sorunlarımıza sahip çıktı. Esnaflarımız adına ikisine de teşekkür ediyoruz” dedi. Celil Anık daha sonra Başkan Durak ve Birlik Başkanı Mutlu’ya birer plaket hediye etti.
 
Esnaf Odaları Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu ise konuşmasında Başkan Durak’a teşekkür ederek, “Bizler de üzerimize düşen çabayı göstermeye her zaman hazırız. İzmir’de kent içi ulaşımın üçte birini odamıza bağlı meslektaşlarımız sağlıyor. Bu yüzden İzmir ulaşımında söz söylemek, sorunlarımızı anlatmak istiyoruz. Amacımız insan odaklı hizmettir. İlgili kurum ve kuruluşlara sorunları taşımaya hazırız. Karşıyaka’da Belediye Başkanımız ile her zaman diyalog içindeyiz, bizlere destek oluyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 15:55
YORUM EKLE

banner47