banner51

Başkan Durak'tan Stat Çıkışı

Akşam Çayları’nı Latife Hanım Mahallesi ve Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki toplantılarla sürdüren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, stat projesiyle ilgili çıkışıyla dikkat çekti. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Örnekköy Stadı konusunda sudan bahaneler öne sürdüğüne dikkat çeken Başkan Durak, “Spor Bakanı sportmence siyaset yapıyor. Buradaki insanların ayağına çelme takıyor” dedi.

Başkan Durak'tan Stat Çıkışı
“Akşam Çayları” adı altında sürdürdüğü mahalle toplantılarına Latife Hanım Mahallesi ile devam ettiren Başkan Durak, vatandaşların sorunlarını dinleyip, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Latife Hanım Mahallesi’nin yeni bir mahalle olduğunu belirten Başkan Durak’a ağırlıklı olarak yöneltilen soru kent yenilemesine ilişkin oldu. Bölgede yapılaşmanın çarpık olduğunu ifade eden Başkan Durak, Latife Hanım Mahallesi için hazırladıkları Kentsel Dönüşüm projesini de ilk kez mahalle sakinlerine anlattı. Projenin henüz onaylanmadığının altını çizen Başkan Durak, “Bu projenin Büyükşehir Belediyemiz tarafından onaylanması gerekiyor. Projeyi hazırlarken, yerinde dönüşümü esas aldık. Vatandaşlarımızın hiçbir hak kaybına uğramadan, sağlıklı konutlarda yaşayabilmesi için çalışıyoruz”  diye de ekledi.
 
Başkan Durak, Örnekköy Stadı’yla ilgili sorulan sorular karşısında ise, ilginç bir çıkışta bulundu. Stat projesinin hiçbir pürüzünün bulunmamasına rağmen, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sudan bahaneler öne sürdüğünü belirten Başkan Durak, “stat yerinin hiçbir problemi yok. Bugün ihalesi yapılsa, yarın kazma vurulur. Ama spor bakanımız sportmence siyaset yapıyor. Buradaki insanlara çelme takıyorlar. Nereye yapmak istiyorlar? Nikah Sarayı’nın oradaki küçücük alana… o kadar aracı nereye sokacaksınız. Hesap yok” dedi.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın, önceki gün ki mahalle toplantılarının ikincisi ise, Mustafa Kemal Mahallesi Körfez Sitesi’nde gerçekleşti. Başkan Durak, site sakinlerinin, önlerinde yapılan yüksek katlı bir başka siteye ilişkin eleştirilerine, “Ben, göreve geldiğim günden bugüne hiç plan tadilatı yapmadım. 1992 yılında yapılan planlar uygulanıyor. Bugün eleştirdiğiniz yüksek binalar, bu planların eseri. Biz, yasa ne diyorsa onu uyguluyoruz. Yasanın insanlara tanıdığı hakları da ellerinden alamayız” yanıtını verdi.  
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER