banner9

Başkan Atila Merak Edilenleri Anlattı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ben TV'de ilçede yaşanan değişimi anlatırken, merak edilen sorulara da çarpıcı yanıtlar verdi.

Başkan Atila Merak Edilenleri Anlattı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katılarak ilçeye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Pazar günü gerçekleşecek olan CHP Bornova İlçe Kongresi hakkında konuşan Atila, 3 adayın bulunduğu seçime dair, "Gönül isterdi tek liste olarak gidelim, ortak bir liste oluşturalım. Ancak bu saatten sonra böyle bir şey zor görülüyor. Bu demokratik bir bayrak yarışıdır. Kazanan arkadaşımın partimiz için en iyisini yapacağına şüphem yoktur." dedi. 

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bornova'ya hizmet etme anlamında 'Her yılı seçim yılı gibi geçirdik' diyerek yapılan hizmetlerden bahseden Atila, Cilasun'un "2019'da sizi yeniden aday olarak görecek miyiz'" sorusuna, "Şu anda Bornova'ya hizmet etmekten çok mutluyum. Elbette ömrümün sonuna kadar da bu kente hizmet etmek istiyorum. Bunun için de illa belediye başkanı olmaya gerek yok. Vakti geldiğinde ailemle, dostlarımla bunun net kararını vereceğim." dedi. 

"Bana göre bu ihtimal sıfırdır"

Pınarbaşı ve Işıkkent'in birleşerek 'Pınarkent' ismiyle ilçe olmasına yönelik girişimleri de eleştiren Başkan Atila, "Eğer böyle bir girişim buraların yararına olacak olsaydı bunu ilk isteyen ben olurdum. Pınarbaşı bizim gözbebeğimiz. Bu düşüncede olan arkadaşlarımızın bizimle görüşmeden fikirlerini farklı yerlerde dile getirmelerini doğru bulmadım. Biz isterdik ki bu ilk bizimle konuşulsun. Mevcut durumda bölünme ihtimali bana göre sıfırdır." dedi. 

Stat konusu

Programda Atila'nın vatandaşların merakını giderdiği bir diğer konuysa Doğanlar Stadı hakkında oldu. Maraton tribünün belli bir kısmının boş olmasının nedenini açıklayan Atila, "Maraton tribünü ve kuzey kale arkası Maliye'ye aitti ve bize tahsisi 6 ay kadar önce oldu. Bu süreçte Göztepe de Süper Lig'e çıktı. Bizim kale arkası ve maraton tribünün kalanını betonarme yapmamız durumunda Göztepe stattan istediği gibi yararlanamayacağı için, öncelik olarak portatif kuzey kale arkasının yapımı gerçekleştirildi." dedi.

Öte yandan programda Bornova'nın bir üniversite ve eğitim kenti olarak geliştiğinin altını çizen Atila, ilçedeki arsa değerinin de her geçen gün arttığını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER