banner51

Başkan Atila, Esnafı Yalnız Bırakmıyor

Bornova Belediyesi, binlerce esnafın ekonomiye ve istihdama katkı sağladığı sanayi sitelerinin sorunlarının çözülmesi için en büyük destekçi olmaya devam ediyor. Sanayi sitelerinin esnafı ve yönetimiyle sık sık biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ile birlikte 3. Sanayi Sitesi’nin geleneksel kuru fasulye gününe katıldı.

Başkan Atila, Esnafı Yalnız Bırakmıyor
Bornova Belediyesi ilçedeki sanayi sitelerinin sorunlarını site yönetimleriyle el ele vererek çözüyor. Sitelerin esnaflarını da fırsat buldukça ziyaret eden Başkan Atila, 3. Sanayi Sitesi’nde de incelemeler yaptı. Katıldığı geleneksel kuru fasulye gününün ardından işyerlerini gezen Atila, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Başkan Atila 3. Sanayi Sitesi’nde yapılan hizmetleri de anlattı. Bornova Belediyesi, 3. Sanayi Sitesi’nde bulunan ve kötü görünüme yol açan 80’in üzerinde hurda aracı yönetimden gelen istek doğrultusunda kaldırdı. İçerisinde 511 işletme ve 560 dükkan bulunan Site içinde temizlik çalışmaları yapılırken,  peyzaj çalışmalarıyla da temiz ve güzel bir görüntüye kavuşması sağlandı.
 
Akşakar: “Başkan Atila her zaman yanımızda”
 
Başkan Atila ile birlikte Site’yi gezerek bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akşakar  “İş yerinden ayrılamayan esnafımızın yaşadığı ruhsat sorununu gidermek için Bornova Belediyesi’nin görevlileri burada ruhsatlandırma işlemlerimizi yaptı. Ayrıca Site’nin Fatih Caddesi tarafında bulunan ters eğimli yolun düzeltimesi için 2 yıldır uğraş veriyorduk. Belediye Başkanımız Olgun Atila, çözümü hızlandırdı. Kendisine her zaman yanımızda olduğu ve bizim için yaptığı çalışmalar için çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Bornova’nın bir sanayi kenti olduğuna dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Ortak Akıl ilkesi çerçevesinde esnafımızın da görüş ve önerilerini alıyoruz. Onların sorunlarını çözmek ve işleri kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da imkanlarımız çerçevesinde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Öğrencilerden esnafa sağlık taraması
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Belediyesi, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Bornova Ototmobilciler Odası işbirliği ile Sanayi Sitesi içinde eğitim gören Hemşirelik Fakültesi öğrencilerini de ziyaret etti. Eğitimleri kapsamında esnafa ücretsiz sağlık taraması yapan öğrencilerle sohbet eden Başkan Atila, haziran ayına kadar sürecek olan ve yaklaşık 400 öğrencinin yararlanacağı eğitimler hakkında da bilgi aldı.  Başkan Atila, yaptıkları işbirliği sayesinde toplum sağlığına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Hem öğrencilerimiz eğitimlerini pratik yaparak sürdürüyor hem de esnafımızın sağlık durumları sürekli kontrol ediliyor. ‘Her yer kampüs, her yer üniversite’ hayalimizin gerçekleşiyor olması bize büyük mutluluk veriyor ” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER