Başkan Arslan'a Rozet!

Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi’nin Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin 80. yıl kutlama etkinliği Çiğli’de yapıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, bu özel günde kadınları yalnız bırakmadı.

Başkan Arslan'a Rozet!
Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi, Türk Kadınına Seçme Seçilme Hakkı’nın verilişinin 80. Yılı nedeniyle belediye tesisi Çiğli Akvaryum Kafe’de yemekli kutlama etkinliği düzenledi. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın da katıldığı etkinliğe ilgi büyük oldu. Başkan Arslan kadın kolları üyeleri ile tek tek ilgilenerek sohbet etti.  Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. 
 
Başkan Hasan Arslan’a rozet
 
Yürüttüğü çalışmalarla kadınların yanında olan, kadın dostu bir ilçe yaratılması için önemli faaliyetler gerçekleştiren Başkan Arslan’a Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Engin Demir tarafından Atatürk rozeti takıldı, teşekkür plaketi verildi. Etkinlik daha sonra yerel sanatçıların Türk sanat müziğinin önemli eserlerinden oluşan şarkı dolu program eşliğinde devam etti.
 
Kadınlara Karşı Zihniyet Değişimi Yaşanmalı
 
Kadın derneklerinin faaliyetlerini her zaman desteklediklerini ve özellikle böyle anlamlı bir günde yanlarında olmanın sevincini ve mutluluğunu paylaştığını belirten Başkan Hasan Arslan, “Halen kadını ekonomik ve sosyal hayatta yok sayan ülkeler var. Ne şanslıyız ki Mustafa Kemal gibi bir önder çıkıyor ve 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü pek çok modern batılı ülkeden önce hayatlarımıza kazandırıyor. Ulu önder bu hakları kadınlara mutlaka vereceksiniz diyor. Önemli olan kadınlara bakış açısının, zihniyetlerin değişmesidir. Görüyorum ki kadın dernekleri bu konuda önemli faaliyetler sergiliyorlar. Kadın Haklarını Koruma Derneği de bu konuda gayet örgütlü ve kararlı görünüyor. Mesele erkek, kadın ayrımı yapmadan insan hakları üzerinden çözümler üretebilmek. Bu vesileyle herkesin kadın hakları gününü kutluyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 
Toplumda Kadının Rolü Her Zaman Belirleyicidir
 
Atatürk tarafından Türk kadınına verilen seçme ve seçilme hakkının toplumsal gelişimdeki önemine dikkat çeken Başkan Engin Demir, “Atatürk kadına seçme seçilme hakkını isteyerek, özenle, bilerek vermiştir. Seçme seçilme hakkı Günümüz için, laik, demokratik cumhuriyetimizin Türk kadını için en önemli kazanımlarından biridir. Sonrasında diğer haklar ardı ardına gelmiştir. Kadın politikalarının geliştirilmesi için çalışıyoruz. Bir toplumun kadınlarının insan haklarından pay alması önemlidir. Bu anlamda kadın dostu bir belediye yaratan Çiğli Belediye Başkanımız Hasan Arslan’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER