banner9

Başbakan'ı Takip Edip, Destek Veriyorlar

İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Mahallesi’nde kurulan ve 100 gençten oluşan tezahürat grubu İzmir’e gelen Başbakan Binali Yıldırım’ın programına katılıp tezahüratlarıyla destek veriyor.

Başbakan'ı Takip Edip, Destek Veriyorlar
Ödemiş’in 5 bin nüfuslu Kaymakçı Mahallesi’nde, Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamak ve destek vermek üzere, gençlerden bir tezahürat grubu oluşturuldu. Binali Yıldırım ile 2010 yılında, bakanlığı döneminde tanışma fırsatı bulduğunu anlatan, grubun kurucusu, Kaymakçı eski Belediye Başkanı ve Ödemişspor Başkanı Halil Güler, 100 kişilik bir tezahürat ekibiyle Binali Yıldırım’ı takip ettiklerini söyledi. Güler, "2010 yılından itibaren Sayın Bakanımız neredeyse Kaymakçı tezahürat grubu oradaydı. İzmir’in 30 ilçesinde, temel atma törenlerinde, açılışlarda hep sayın Binali Yıldırım’a tezahürat yaparak destek verdik. Onun bize verdiği değeri görünce, Aydın’a, Denizli’ye, Muğla’ya, Uşak’a, Manisa’ya, Balıkesir’e geldiğinde tezahüratçı grupla hep yanında olduk. Başbakan olunca da bu durum değişmedi" dedi.
 
Erzincan Refahiye’de yapılan bal festivaline iki dönem Yıldırım ile birlikte katıldıklarını anlatan Halil Güler, "AK Parti kongresine 250 kişilik bir grupla Kaymakçı’dan katıldık. Başbakanımıza yakın en ön sırada yerimizi aldık. Dumanlı Yaylası’na götürerek bizlere mangal yaptı. Sık sık Kaymakçı’nın ismini kullanmaya başladı. Başbakanımız gençlerimizi tek tek ismiyle tanır. Kaymakçı’nın ismini bilmeyenler haritadan bulup bize ulaşmaya başladı" diye konuştu. Başkan Halil Güler, gençlerin devamlı tezahüratlara hazır olması, seslerinin gür çıkması için onları zaman zaman bal, ceviz, muz, incir ve bademden oluşan özel menü ile beslediğini söyledi.
 
Tezahüratçı gruptan Arzu Deriyün, Binali Yıldırım’ı gittiği tüm il ve ilçelerde yalnız bırakmadıklarını belirterek, "Halil başkanımızın kurmuş olduğu ekibin içerisindeyim, bununla gurur duyuyorum. Başbakanımızın Ankara’ya gittiğinde ilk grup toplantısında, esprili üslubuyla Kaymakçı’nın ismini sık sık dile getirmesi bizim için bir onur kaynağı oldu. Tüm Türkiye’ye ismimizi duyurduk, son derece mutluyuz" dedi. Deriyün, attıkları bazı sloganları şöyle sıraladı:
 
"Binali Yıldırım nerede Kaymakçı orada", "Yoların kralı Binali Yıldırım", "Erzincan’da doğdu, Kaymakçılı oldu, sen çok yaşa Binali baba"
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER