Başbakan İzmir'de Açık Hava Mitingi İstedi

İzmir’e cuma günü gelecek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingi için havanın yağmurlu olma ihtimaline karşı Halkapınar Spor Salonu planlandı. Ancak Başbakan Davutoğlu halkla kapalı alanda buluşmak istemeyince Buca Pazaryeri’nde miting kararı alındı.

Başbakan İzmir'de Açık Hava Mitingi İstedi
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, cuma günü İzmir’e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programını açıkladı. Delican, Başbakan’ın saat 15.00’da Bergama mitingini yapacağını saat 18.00’da Buca Pazaryeri’nde halka sesleneğini, cumartesi günü saat 11.00’de Ödemiş mitingi yapıp Adana mitingi için kentten ayrılacağını ifade etti. Delican, Başbakan Davutoğlu’nun metropol mitingi için hava şartlarından dolayı kapalı bir mekan olarak Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nun düşünüldüğünü ancak meteorolojiyle yapılan görüşme sonrasında açık havada yapılmasını uygun bulduklarını ifade etti. Başbakan Davutoğlu’nun Bakırçay, Küçük Menderes ve metropolde vatandaşlar ve partililerle buluşacağının altını çizen Delican, “Bakırçay, Küçük Menderes ve metropolde olmak istemimizin nedeni İzmir havzalar kenti. Havzalar İzmir için büyük önem taşıyor. İlçelerimizi birleştirerek onları buluşturmak istedik. Türkiye’nin yoğun gündemi içerisinde bu buluşmayı miting havasında paylaşmak istedik. Birlik, beraberlik ve kardeşlik mitingi adı altında yapacağız. Buca’da İzmirli hemşerilerimiz ve partililerimizle buluşacağız" dedi.
 
Başbakan Davutoğlu’na İzmir turu attıracaklarını ifade eden Delican “Başbakanımızın İzmir’e olan sevgisini çok iyi biliyorsunuz. İzmir’deki Başbakanlık Ofisi’nde hükümet kurulduğunda Başbakanımızı her ay ağırlıyor olacağız. AK Parti İzmir olarak Gündoğdu’da çok büyük mitingler yaptık. Bu şekilde Başbakanımıza İzmir turu attıracak güzel bir program hazırladık. Tüm İzmirli hemşerilerimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik mitingine bekliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER