Başbakan Bayramı İzmir'de Karşıladı

Başbakan Binali Yıldırım, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde seçim bölgesi İzmir'i ziyaret etti. Başbakan Binali Yıldırım, kentte ilk olarak şehit er Necati Yenikapı'nın baba evini ziyaret etti.

Başbakan Bayramı İzmir'de Karşıladı
Başbakan Binali Yıldırım, uçakla Adnan Menderes Havalimanı'nda protokol üyeleri ve parti yöneticilerince karşılandı. Bayramın ilk gününü seçim bölgesi İzmir'e ayıran Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak Buca İlçesi'nde, geçen yıl aralık ayında, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği bombayı patlaması sonucu şehit olan er Necati Yenikapı'nın evini ziyaret etti. Başbakan Binali Yıldırım için, hem havalimanında hem de yol boyunca geniş güvenlik önlemi alındı. Başbakan Yıldırım, şehit evi ziyaretini basına kapalı gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım, burada Diyarbakırlı olan baba Fevzi Yenikapı ve Manisalı olan anne Neriman Yenikapı'ya başsağlığı diledi, bayramlarını kutladı. Yaklaşık yarım saat şehit evinde kalan Başbakan Binali Yıldırım, çıkışta kendisi bekleyen çocukların bayramlarını kutladı, bayram harçlığı dağıttı. Burada halkı selamladığı sırada Başbakan Binali Yıldırım'ın otobüsünün önü kesen Volkan Kayı, işsiz olduğunu söyleyip iş istedi. Bunun üzerine Başbakan Binali Yıldırım, özel kalemine, Volkan Kayı ile ilgilenmeleri için talimat verdi. Başbakan Binali Yıldırım, ziyaretten sonra partililerle bayramlaşmak üzere Kaya Termal Otel'e geçti.
 
Başbakan, AK Parti İzmir Bayramlaşma töreninde konuştu. Yıldırım konuşmasında 'Dinleyecek hali mi kaldı paralel yamuldu' dedi. Yıldırım, İzmir'e Sultan Alparslan Köprüsü'nü de yapacaklarını söyledi. İşte Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları:
 
"PARALEL YAMULDU"
 
Paralel yamuldu, dinleyecek hali mi kaldı, paralel yamuldu, yamuldu. Hiç merak etmeyin, hiç kimse Türkiye devletiyle bilek güreşi yapamaz, ne paraleli ne bölücüsü. Hepsinin defterini dürmek boynumuzun borcudur.
 
"TÜRKİYE BAYRAM SEVİNCİ YAŞATTI"
 
Göreve gelir gelmez dedik ki dostlukları artıracağız, düşmanlıkları azaltacağız. Bu ne demek, bunu çok anlayamadılar. Bu coğrafyada çok büyük sorunlar var. Bunların üstesinden gelebilmek için Türkiye'nin güçlü olması lazım, ayakta olması lazım. Eğer Türkiye güçlü olursa, Anadolu, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya güçlü olur. Sorunlu olduğumuz ülkelerle bir bir sorunlarımızı hallediyoruz. Rusya ile yaşadığımız krizi sona erdirdik, normalleşmeye geçtik, yine İsrail'le devam eden sorunumuzu da bir mutabakatla sona erdirdik ve Gazze'de insanlık dramı yaşayan kardeşlerimizin imdadına anında yetiştik, oradaki çocuklara, muhtaçlara Türkiye bayram sevinici yaşattı.
 
"SULTAN ALPARSLAN KÖPRÜSÜ'NÜ DE YAPACAĞIZ"
 
Gelin bayramlaşalım, ayrılıkları bir kenara bırakalım. Türkiye'nin geleceği için beraber olalım. En kötü günümüz bugün gibi olsun inşallah. Güzel, mutlu bayramlar diliyorum. Sultanalparslan Köprüsü istiyoruz diyorlar İzmir'e. İki yakayıl birleştirmek için. Canınız sağolsun, onu da yapacağız merak etmeyin. Hiç merak etmeyin İzmir'in de geleceği aydınlık, Türkiye'nin de geleceği aydınlık. Hiç endişeniz olmasın.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER