Başarılı Karikatüristlere Bayraklı Desteği

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin bu yıl 9’uncu kez düzenlediği “Hayvan Haklarıö konulu karikatür yarışmasında ödülleri silip süpüren Bayraklı’nın minik karikatüristlerine, bir ödül de ilçenin Başkanı Hasan Karabağ’dan geldi. Çocuklarla bir araya gelen Karabağ, ''Çocuklarımızla gurur duyuyoruz'' dedi, saat hediye etti.

Başarılı Karikatüristlere Bayraklı Desteği
 
Karikatüristlerle gurur duyduklarını ve belediye olarak karikatüre ayrı bir önem verdiklerini dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Karikatür sayfalarca yazıdan ya da dakikalarca konuşmadan daha etkili oluyor. Karikatür atölyemizde gerekten çok başarılı öğrencilerimiz var. 75’inci Yıl ve Muhittin Erener Semt Merkezlerinde çocukların karikatüre olan ilgileri beni oldukça mutlu ediyorö dedi. Belli aralıklarla çıkan “Bayraklı Mizahö adlı dergilerini de hatırlatan Karabağ, bu yıl ulusal karikatür yarışmasının ikincisini düzenleyeceklerini belirterek, ödül kazanan çocuklara saat hediye etti.
 
YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER
 
Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin düzenlediği yarışmacının birinci kategori 3. ve 4. sınıflarda Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi adına yarışan Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencisi Mine Şakar ile 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Yağmur Bayram eşit puan alarak birinciliği paylaştı. Muhittin Erener Semt Merkezi’nde karikatür eğitimi alan 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Şeyda Yıldırım ise karikatürüyle üçüncülüğü elde etti. Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencileri Zeynep Şeker ve Asya Karakaya ise karikatürleriyle mansiyon ödülünü aldı. Yarışmada; birinci kategori 3. ve 4. sınıflarda Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencisi Şevval Nehir Altan, Mine Şakar ve Melek Nurten Akkaş ile 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Feyza Sütçü; ikinci kategori 5. ve 6. sınıflarda 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Hatice Gömeç, Üçüncü kategori 7. ve 8. sınıflarda Mustafa Uygur İlköğretim Okulu öğrencisi Beyzanur Önen’in eserleri sergilemeye layık görüldü.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER