Başak: 'Bu Köçeklerle Zeybeklerin Mücadelesi'

İzmir’de pazar günü yapılacak CHP Konak İlçe Kongresi’nde göreve yeniden talip olan CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, partide kapalı kapılar ardından örgütün dizayn edilmeye çalışıldığını öne sürerek, buna izin vermeyeceklerini söyledi. Başak, "Folklorde iki oyun vardır. Bu, köçeklerle zeybeklerin mücadelesidir. Bunu çok iyi anlayın. Biz sadece zeybek oynarken eğiliriz" dedi.

Başak: 'Bu Köçeklerle Zeybeklerin Mücadelesi'
İzmir’de pazar günü Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılacak CHP Konak ilçe Kongresi’nde göreve yeniden aday olan CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’a Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Saygılı rakip çıkmaya hazırlanırken, Başak eşi Filiz Başak ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte partisinin İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Başak, partide koltuklarını çıkarları için kullananları hedef alarak, bunun köçeklerle zeybeklerin mücadelesi olduğunu öne sürdü ve şöyle konuştu:
 
“Kongrede seçildiğimde ’bu örgütün dışında kimseyi takmayacağım, kimseyi önemsemeyeceğim’ dedim. Öyle de yaptım. Bu koltukları kendi menfaat ve hedeflerine gitmek için kullananlara karşı bütün gücümüzle 500 gün çaba sarf ettik. Dört seçim geçirdik. Çok projeler geliştirdik. Bu örgütü asla basamak yaptırmadık. Sözüm bu koltukları amaç edinenlere, sözüm bireysel menfaatlerine kavuşmak için bu partiyi kullananlara. Bu örgüt artık buna izin vermeyecek. CHP’nin Konak İlçe Başkanı olmak benim için milletvekilliğinden daha büyük bir onur. Bana inananlar, güvenenler, güç verenler; tahmin ediyorum ki onların başlarını önüne eğdirmedim. Biz önce kendi içimizde devrimi gerçekleştirmek için yola çıktık. Kongrede bana destek veren 133 üyeyi hiç unutmayacağım. Beni çok iyi tanımadıkları halde beni bu koltuğa oturttular. 500 gün boyunca ilkesel bir mücadele verdik. Folklorde iki oyun vardır. Bu, köçeklerle zeybeklerin mücadelesidir. Bunu çok iyi anlayın. Biz sadece zeybek oynarken eğiliriz. Onun dışında asla kimse bizim başımızı eğdiremeyecek. Ben böyle geldim böyle devam edeceğim. Kapıları kapatıp bu örgütleri dizayn etmeye çalışanlara karşı Konak’ta bir devrim gerçekleşti. Bu örgütler artık buna izin vermeyecek. Bizim gibi siyasiler var artık. Bana ’sert mizaçlı’ diyorlar. Biz hümanist ve gönlü açık insanlarız. Kapım asla kapanmayacak. İkbal peşinde değilim. Bu partinin içinde bireysel çıkarını partinin üstünde gören bir anlayışın varlığını söylemek zorundayım. Beni istemeyenler, örgütü dizayn etmek isteyeler size sesleniyorum! Eski tas eski hamam geçti. Bu yürekler bir araya geliyor. Siz olmazsanız adım atmam. Göreve gelir gelmez 113 mahallenin hepsine girdik ve gezdik. 134 kişiye iş bulduk. Dört seçimde sandık görevlisine gitmeyen bir kumanya, bir tutanakta eksik ıslak imza olmadı."
 
"RAHATSIZ ETMEYE DEVAM EDECEĞİM"
CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, 500 gün önce göreve geldiğinde partinin kasasında 341 lira bulunduğunu, 27 bin lira da borcu olduğunu belirterek, "Bin 300 lira elektrik faturası vardı, çiçek parası iki yıllık 20 bin liraydı. Bundan sonra Konak İlçe Başkanı olarak hiçbir yere çiçek göndermeme kararı aldım. Şu anda 1 lira borcumuz yok, 35 bin lira paramız var. Burası benim namusum, onurum, canım. Ben siyaseti böyle yapıyorum. Birileri rahatsız olacak. Söz veriyorum rahatsız etmeye devam edeceğim. Delegeyi gezip ’gel bana oy ver’ demem artık. Delegenin vicdanına bırakıyorum. Verirlerse bu görevi bugüne kadar yaptığımın en az bir katı enerjimi burası için harcayacağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER