Bardakçı'nın İstifası İstendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanıp Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası önüne kadar yürüyen yaklaşık 50 kişilik Eğitim-İş üyesi öğretmen, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın istifasını istedi.

Bardakçı'nın İstifası İstendi
Bugün öğle saatlerinde, Konak Meydanı’ndaki Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen Eğitim-İş üyesi yaklaşık 50 öğretmen, slogan atarak, karşıdaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası önüne kadar yürüdü. Burada öğretmenler adına konuşan Eğitim-İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop, AK Parti iktidarının eğitim politikalarını eleştirdi. Altıntop şöyle dedi:
 
"AKP iktidarı her alanda yaptığı büyük tahribatlarla cumhuriyetin değer ve kazanımlarını tek tek yok etmekte, son zamanlarda ise bu anlayışını pervasızca sürdürmektedir. Kraldan çok kralcı olan yöneticilerin, kız- erkek öğrenci mesafesini santim santim ölçmesi, dersliklerin, yemekhanelerin, merdivenlerin harem- selamlık anlayışıyla kullanılmasına yönelik düzenlemeler yapması, etek giymek yasaklanırken, okul öncesine kadar türbanın serbest bırakılması zihniyetine karşı mücadelemiz devam ediyor." 
 
BARDAKÇI’NIN GÖREVDEN ALINMASINI İSTİYORUZ
 
İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın, Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde imam hatip lise ve ortaokul müdürüyle geçen ağustos ayında yaptığı toplantıdaki konuşmalarıyla ilgili iddialara değinen Altıntop, "Faşizan, hukuku hiçe sayan sözlerine herhangi bir tekzip ya da bu güne kadar tersi bir açıklama yapmayan bu müdür, bütün söylenenleri sahiplenmiştir. Vefa Bardakçı’nın acilen görevden alınmasını istiyoruz ve kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.
 
’ATEİST VE KOMÜNİSTLERİN DEFTERLERİNİ DÜRÜN’
 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın imam hatip ortaokul ve lise müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda şunları söylediği iddia edilmişti:
 
"Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var, çocukları bunlara teslim ederseniz onlar emek harcamazlar, Darwin teorisini anlatırlar. Derslere Komünistler giriyor, çocukların beynini yıkıyorlar. Dinimiz yerlerde sürünüyor. Bu nedenle din kültürü öğretmenleri çok önemlidir. Ben bu öğrencilerimin asla beynini yıkatmam. İzmir’de herkes birbirine şirin görünmeye çalışıyor, kimse riske girmiyor. Arkadaşlar siz riski göze alın. Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün."
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER