Balkonda Oyun Oynarken Canından Oldu

İzmir’in Bornova İlçesi’nde öğretmen çiftin kızları 11 yaşındaki Elmas Cevahir Ergat, balkonda oynarken iddiaya göre sandalyeye çıkıp tellere asılı olan tülbenti boynuna geçirdi. Bir anda sandalyenin ayağının altından kaymasıyla asılı kalan talihsiz kız nefessiz kalarak yaşamını yitirdi. Okulunda başarılı bir öğrenci ve çevresinde sevilen çok biri olan Elmas Cevahir’in ölümü, yakınlarıyla arkadaşlarını yasa boğdu.

Şehit Onbaşı Ali Güner Yeşilbağ İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencisi Elmas Cevahir Ergat, iddiaya göre, dün öğle saatlerinde, Atatürk Mahallesi Barbaros Caddesi numara 109’daki evlerinin balkonunda oynadığı sırada, sandalyenin üzerine çıkıp tellerde asılı olan tülbenti boynuna geçirdi. Bir anda sandalyenin ayağının altından kaymasıyla, küçük kız asılı kaldı. Bir süre asılı kalan Elmas’ı görenler sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Durumu fark eden yakınları da Elmas’ı asılı kaldığı yerden indirdi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde, Elmas Cevahir Ergat’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerindeki incelemenin ardından Ergat’ın cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
 
BAŞARILI BİR ÖĞRENCİYDİ
 
Okulunda sevilen ve başarılı bir öğrenci olan Elmas Cevahir Ergat’ın ölüm haberini alan yakınlarıyla arkadaşları şoke oldu. Anne ve babası öğretmen olan Ergat’ın, herhangi bir sorununun bulunmadığı, maddi durumlarının da iyi olduğu belirtildi.
 
Yakınları, Ergat’ın güler yüzlü bir çocuk olduğunu, hiçbir probleminin bulunmadığını ve oyun oynarken merak edip tülbenti boynuna geçirmiş olabileceğini söyledi.
 
Elmas Cevahir Elmas’ın cenazesi, otopsinin tamamlanmasının ardından Bornova’da düzenlenecek cenaze töreni sonrası aynı ilçede toprağa verileceği bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER